Виснаження планети діяльністю людини: донецька «ІЗОЛЯЦІЯ» презентувала в Києві виставку «Заземлення»

Фото
Поділитися
Арт-об’єкти створювали на Донбасі, у промисловому містечку Соледар.

У київському креативному просторі IZONE 2 грудня відкрилася виставка «Заземлення», яка звертає увагу на екологічні проблеми, спричинені необачною комерційною людською діяльністю. Організував виставку донецький культурний фонд «Ізоляція», який вимушено переїхав з Донецька на початку війни.

Арт-об’єкти для виставки у форматі відео, фото, скульптури, живопису та інсталяції створювали у прифронтовому містечку Соледар Донецької області. Протягом дев’яти місяців 19 художників(-ць) та дослідників(-ць) працюювали з темою Антропоцену, впливу людини на навколишній світ. У своїх роботах вони звертались до індустріальної історії краю, змінених діяльністю людини ландшафтів та природного різноманіття сходу України. Також в публічному просторі міста Соледара на постійній основі  знаходяться роботи ще двох учасників  — скульптура Астіана Рея та розпис художниці Роксолани Дудки. 

«Одним з основних принципів роботи в Соледарі для «ІЗОЛЯЦІЇ» була і досі є співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції і надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні», - кажуть організатори.   

Що можна побачити на виставці:

Фільми творчих дуетів Open Place («Белокаменка» та «Сон») @shallow_wat, @some_static_pictures («Заземлення») та  ruins collective («Landscape»), скульптуру соляної людини  та скульптуру «Сліди» від Валентини Бєро, проєкт про історію регіону, виконаний у техніці вишивання на папері, від Наталі Любченкової, графічну роботу «Солерос» художника Віталія Агапєєва. 

А також проєкти інших учасників Заземлення: Богдани Войтенко («Ботанічний альбом Соледару»), Наталі Михальченко та Юлія Кириченко (Набір листівок «Соледар: Книга Буття»), Назарія Заноза (фільми «ДонСода», «Сила тяжіння шахт» та «Карфаген зруйновано»), Зої  Лактіонової (фільми «Salicornia» і «Провалля»), Євгена Коршунова та Святослава Коверзнєва («Випадок в сам'ї звіроящерів»). 

«‎Найцікавіше в цьому проекті –  різноманіття профілів учасників і учасниць. Це не тільки художники, але й дослідники, документалісти і журналісти. А також  використані ними медіа (відео, скульптура, інсталяція, поштівки, фото, живопис). При цьому у фокусі завжди Донеччина, її природа, люди, сьогодення і минуле. Також важливо, що митці використовують абсолютно різні підходи: від документалістики до мок’юментарі, від спостереження до активного втручання і взаємодії. Ну й на останок, для киян це можливість потрапити в Соледар, не долаючи при цьому десятки кілометрів. Хоч це і маленьке містечко, яких в Україні дуже багато, воно має що розказати і показати», – говорить кураторка проєкту Катерина Філюк. 

Виставка у креативному просторі IZONE триватиме до 15 січня (адреса - вулиця Набережно-Лугова, 8).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі