ВЕЛИКА СІМКА: В музеї історії Києва стартувала виставка робіт семи митців, що входять до "Топ-100 великих українців"

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Виставка триватиме до 28 червня

Музей історії міста Києва у співпраці з благодійним фондом "КУЛЬТУРА" підготував великий міжмузейний національний проект "ВЕЛИКА СІМКА", присвячений творчості художників Олександра Архипенка, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Примаченко, Тараса Шевченка. Вперше в одній експозиції представлені твори семи митців, які увійшли до рейтингу "Топ-100 великих українців".

На виставці презентовано біля 80 об'єктів, серед них унікальні шедеври. Глядачі вперше побачать твір Марії Примаченко, двосторонню картину "Звір Поліський" з колекції Prymachenko family foundation, в якій мисткиня описала важливу подію своєї біографії.

На виставці демонструються унікальні твори школи бойчукістів з колекції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, серед яких фото рідкісних фресок. що були виконані на стінах академії і які вціліли від знищення радянською владою. Унікальний та єдиний підтверджений в Україні автопортрет Казимира Малевича 1934 року з приватної колекції, що вперше експонується в музейному просторі. Також на виставці експонується оригінал портрету Михайла Бойчука авторства Охріма Кравченка з Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, твір Тараса Шевченка з національного музею імені  Тараса Григоровича Шевченка, "Циганка", що став знаковим не тільки для культури країни, але й в житті митця та інші твори.

"ВЕЛИКА СІМКА" - це шлях до створення візуального коду нації, опису "генетичного коду" української культури. Проект є продовженням відомого мультимедійного проекту "UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я", що фактично став абеткою та палітрою  сучасної культури України". Організатори виставки прагнуть показати художні ідеї авторів, які стали авангардними та вплинули на весь розвиток культури України та світу, зв'язки цих ідей з витоками, що сховані в народному, духовному, сакральному. Експозиція презентує декілька тематичних блоків: "портрет", "сакральне мистецтво", "полілог".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі