В Амстердамі відкрилася виставка українського мистецтва під час війни The Captured House

Фото
Поділитися
Виставка триватиме до 15 липня.

В Амстердамі відкрилася виставка “Захоплений будинок” (The Captured House), до якої увійшли твори сучасних українських митців, що документують війну в Україні та спонукають міжнародну аудиторію до роздумів щодо неї, повідомила пресслужба The Captured House.

Понад 200 творів від 50 українських митців можна побачити в амстердамському культурному хабі DOOR OPEN SPACE (TT Vasumweg 31) із 7 до 15 липня. Виставка заохочує відвідувачів до діалогу про Європу як “наш спільний дім” та візуалізує війну через графічне зображення спротиву російській агресії.

Тетяна Шуліка

“Ми запрошуємо всю Європу на особисту розмову. Наші митці залишаються в Україні, бо не можуть виїхати або свідомо хочуть пропустити особистий досвід війни через творчість, аби якомога більше людей в усьому світі дізналися, що відбувається в Україні зараз. Виставка розповідає історії, після яких ваше бачення війни може змінитися кардинально”, – зазначила кураторка проєкту Катя Тейлор.

“У нас намагаються відібрати наш дім. Дім, де наші родини роками жили в мирі та злагоді. Після важких ракетних бомбардувань та терору тисячі щасливих родинних фотографій та спогадів розчинилися в жахливих кадрах понівечених будинків та знищених життів. Десятки тисяч життів, які вже не повернеш. Так наш будинок виглядає сьогодні, – наголосив Максим Кононенко, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Нідерландах. – Понад 12 мільйонів українців покинули свої оселі та знайшли тимчасовий прихисток за кордоном, сподіваючись, що одного дня вони повернуться в Україну, щоб відновити зруйновані стіни та зранені душі”.

Тетяна Шуліка

Понад 200 картин, малюнків, фотографій, скульптур та інсталяцій виставки “Зруйнований будинок” від 50 сміливих сучасних українських митців репрезентують художнє осмислення катастрофи під час війни в Україні, що розгортається на наших очах.

Серед учасників проєкту: Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Дар’я Кольцова, Михайло Рай, Kinder Album, Євген Малолєтка, Макс Левін, Гамлет Зіньківський, Ігор Гусєв, Маша Шубіна, Золотар (Олексій Золотарьов), Стас Жалобнюк, Володимир Будніков та інші.

Іванна Леонова

“Частина учасників виставки залишилася жити та працювати в Києві, Харкові, Херсоні, Донецьку та інших українських містах. Їхні твори, які ми сьогодні можемо побачити в Амстердамі, проливають світло на події російського вторгнення. Війна не здатна зупинити їхній креатив. Ці люди використовують силу уяви в той час, як їхні міста та будинки перебувають в оточенні ворога, – сказала Турія Меліані, заступниця міського голови Амстердаму. – Їхня творчість єднає нас із відвагою, хоробрістю та стійкістю українців”.

Творчість – найкращий спосіб бути залученим та розповідати історії, – зазначивЧафік Бенні, засновник фонду DOOR FOUNDATION та культурного хабу DOOR OPEN SPACE,  – Війну не закінчено! Давайте пам’ятати та говорити про це. Війна може прийти куди завгодно, тож нам важливо залишатися напоготові”.

Раніше Міністерство оборони України ініціювало виставку знищеної техніки окупантів у низці міст Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі