До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Бережанському районному краєзнавчому музеї (Тернопільська область) відкрилася унікальна виставка філателії, яка символізує шлях перепоховання Кобзаря із Санкт-Петербурга до Канева на Чернечій горі.
Таких колекцій є лише п'ять у світі. Автори цієї - киянин Олександр Канівець та Олександр Караневич з міста Бережани.
Як повідомляє кореспондент ZN.UA, експонована в Бережанах поштова колекція являє собою карту з нанесенням всіх населених пунктів, де зупинявся труну з останками Т.шевченка, і добірку конвертів. Представлені як конверти, випущені офіційною поштою, так і художні немарковані. На всіх марках є зображення Шевченка.
Своєрідний поштовий похід-реквієм виконаний російською та українською мовами в залежності від місця зупинки праху великого поета і художника.
Автор проекту "200 кроків до Шевченка", старший науковий співробітник Бережанського районного краєзнавчого музею Микола Проців переконує, що "з точки зору філателії все виконано бездоганно". "На основі цієї колекції можна читати лекцію про перепоховання Шевченка в Україні, - каже він. - Недарма на національній філателістичній вставці вона отримала медаль".
Поряд з цим поштовим збіркою у музеї представлені інші цікаві філателістичні колекції, наприклад, колекції марок бережаца Олега Поливка "Шевченко в монументальній скульптурі" (тобто конверти з пам'ятниками Шевченка) і львів'янина Василя Прухницкого "Назустріч славному ювілею" (непочтовые марки).
У бережанському музеї в ці дні на огляд представлено декілька десятків мальованих та вишитих портретів Тараса Шевченка в молодому і зрілому віці, виконаних бережанскими художниками, відомими і невідомими майстрами вишивки, та інші реліквії. !zn