Україна пропонує створити на своїй території «гуманітарний Давос»
Ексклюзив
14 сiчня, 2011, 12:31
Поділитися
Завдання України в рамках Платформи «Діалог Євразії» зв’язати в гуманітарному плані два шляхи — Балто-Чорноморський з півночі на південь і Шовковий шлях, який пролягає зі сходу на захід, через Київ і Стамбул. Про це в інтерв’ю «ДТ. Україна» заявив очільник Платформи «Діалог Євразії», український історик — професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.Завдання України в рамках Платформи «Діалог Євразії» зв’язати в гуманітарному плані два шляхи — Балто-Чорноморський з півночі на південь і Шовковий шлях, який пролягає зі сходу на захід, через Київ і Стамбул. Про це в інтерв’ю «ДТ. Україна» заявив очільник Платформи «Діалог Євразії», український історик — професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.«Оскільки Україна нині головує в Платформі, своє завдання бачу в тому, щоби ці шляхи переплелися, і в діалозі культур, релігій ми отримали необхідний результат», - підкреслив він.
Володимир Сергійчук повідомив, що перед Новим роком написав листа до Адміністрації президента, в якому заявив про необхідність заснування в Україні «свого роду гуманітарного Давосу».
«Адже наша остання конференція «Сім’я як цінність у контексті релігії, традицій і сучасності» (26—28 листопада 2010 року, Анталія) викликала неабиякий інтерес не лише в країнах Євразії. Приїхали представники 53 країн — понад 600 учасників! Учені, філософи, історики, головні редактори ЗМІ розглядали проблеми, цікаві не лише окремим країнам Сходу чи Заходу. Гуманітарний форум може об’єднати всі континенти, порушуючи проблеми планетарного масштабу», - зазначив професор.
«Усі знають про Давос у маленькій Швейцарії, Польща з Криницею вийшла на європейську орбіту, в Ялті працює економічний міні-Давос... Ми пропонуємо створити гуманітарний Давос саме в Україні. Бо коли на форумі в Анталії наша делегація вийшла з такою пропозицією, то киргизи тут-таки запропонували прийняти всіх на Іссик-Кулі... До речі, Україна має чималий досвід у плані порозуміння через діалог націй і народностей. Тому ми з Гьокханом Деміром (координатор Платформи «ДА» в Києві) вже в лютому плануємо провести на базі Донецького університету конференцію «Діалог взаємності: толерантність влади і лояльність національних меншин». На прикладі Донбасу хочемо проаналізувати, як українській владі вдається утримувати мир і злагоду», - підкреслив Володимир Сергійчук.
Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ. Україна» в інтерв’ю Сергія Махуна з Володимиром Сергійчуком.
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК