«Українці на Монмартрі»: у Києві проходить виставка українських художників-емігрантів 20 століття

Фото
Поділитися

У Києві в Музеї української діаспори проходить міжмузейний виставковий проєкт «Українці на Монмартрі». У проєкті представлені твори вибраних українських художників-емігрантів ХХ ст. – представників Паризької школи. Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко показав, як проходить експозиція.

«У 1920-1930-х роках Париж був центром європейського мистецтва. Сюди в пошуках творчої самореалізації приїздили художники з різних країн світу, тут формувалися нові мистецькі стилі, відбувалися знакові культурні події. В цей час у Парижі утворилася «Українська група» («Un Groupe Ukrainien»), куди входили художники з України. І хоча «Українська група» проіснувала недовго, її учасники залишили яскравий творчий слід у культурно-мистецькому житті Європи першої третини ХХ ст.», – зазначають організатори. 

Експозиція складається з творів Михайла Андрієнка, Миколи Глущенка, Олекси Грищенка, Миколи Кричевського, Софії Левицької, Василя Перебийноса та Василя Хмелюка, написаних у 1920-1930-х роках.

Також у проєкті експонуються вперше за багато років ілюстрації до творів Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки». На виставці можна побачити дереворити Софії Левицької, виконані у 1921 році для французького видання, та повоєнні графічні рисунки Миколи Кричевського, створені для французького видання повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» у 1945 році.

Проєкт складається з творів з колекцій Музею української діаспори, Національного художнього музею України та приватних зібрань та триватиме до до 19 травня 2024 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі