Україна відреагувала на відмову фестивалю у Канаді зняти з показу фільм "Росіяни на війні"

Поділитися
Україна відреагувала на відмову фестивалю у Канаді зняти з показу фільм © Колаж, ZN.UA
Цей фільм навряд чи можна було зняти без сприяння російської влади.

Організатори Міжнародного кінофестивалю в Торонто (TIFF) ухвалили рішення не скасовувати показ документального фільму "Росіяни на війні" (Russians at War), попри занепокоєння, висловлене багатьма через його пропагандистський характер. Режисерка Анастасії Трофімової, яка працювала на Russia Today, на думку глядачів та експертів, відбілює злочини російських окупантів. В українському консульстві розчарувалися через позицію фестивалю і вказали на низку фактів, які замовчали організатори.

У заяві кінофестивалю йдеться про те, що цей фільм вони не вважають російською пропагандою, а його включення до програми "є важливою частиною мистецької та культурної дискусії".

Організатори зазначили, що подібно до інших міжнародних фестивалів, зокрема Венеціанського кінофестивалю, вони підтримують включення цього канадського документального фільму до своєї програми. За їхніми словами, це рішення ухвалили "на основі демократичних принципів, таких як свобода слова, думки та вираження поглядів, які захищені Канадською хартією прав і свобод".

"Ми розуміємо занепокоєння, висловлені багатьма, однак вважаємо, що цей фільм заслуговує на місце в нашій програмі, – йдеться в заяві TIFF. – Ми також глибоко співчуваємо стражданням українського народу внаслідок незаконного російського вторгнення, однак мистецтво, створене в цей політизований час, потребує збереження простору для свободи вираження та обговорення".

Організатори також додали, що, на їхню думку, фільм не можна вважати російською пропагандою, оскільки він знятий незалежними канадськими митцями без участі російських державних органів.

Однак генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко висловив своє розчарування рішенням фестивалю. Він зауважив, що організатори ігнорують той факт, що один із фінансових спонсорів фільму – канадський телеканал TVO – відмовився від підтримки стрічки та розпочав внутрішнє розслідування щодо свого попереднього залучення. За словами Ніколенка, це навмисно замовчується у заяві TIFF, що вводить громадськість в оману.

Крім того, генеральний консул нагадав, що режисерка фільму Анастасія Трофімова раніше працювала на російському пропагандистському каналі Russia Today, діяльність якого заборонена в Канаді через поширення дезінформації про війну в Україні. Це, на його думку, створює явний конфлікт інтересів, який організатори фестивалю вирішили проігнорувати.

У своїй заяві Ніколенко також звернув увагу на той факт, що Трофімова провела більше шести місяців у російській військовій частині, знімаючи матеріали для фільму, і зазначив, що це навряд чи могло статися без нагляду російських військових або уряду. Він вважає, що фільм був дозволений до зйомок саме тому, що він відповідає російським наративам, які намагаються применшити звірства російського вторгнення.

«Ми цінуємо розуміння TIFF страждань українського народу, але дуже важливо не плутати російську пропаганду зі свободою вираження поглядів», – наголосив Ніколенко.

Він закликав TIFF скасувати подальші покази стрічки, зазначивши, що репутація фестивалю перебуває під загрозою, якщо майданчик надаватиметься для поширення пропаганди.

Раніше Верховна Рада надіслала канадському парламенту лист із закликом не допустити показ стрічки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі