Україна приєдналася до European Film Agency Directors association (EFAD). Про це стало відомо під час виїзного пленарного засідання асоціації, яке відбулося на Канському кінофестивалі, повідомляє Держкіно.
До події запросили приєднатися і голову української агенції Марину Кудерчук, а також виконавчу директорку Української кіноасоаціації Вікторію Ярмощук. Представники EFAD запевнили Україну в підтримці та розповіли про те, що вже зробили для цього.
Так, EFAD, а також Національний центр кінематографії та анімації Франції, німецькі кінофонди (включаючи національний фонд FFA), Нідерландський кінофонд та Кінофонд Люксембурга зробили пожертвування Міжнародної коаліції кінематографістів у зоні ризику. Коаліцією створено спеціальний «Надзвичайний фонд для режисерів», який допомагає кінематографістам, які перебувають у безпосередній небезпеці через війну в Україні.
Крім того, EFAD та Film Fund Luxembourg зроблять внесок у платформу Filmmakers for Ukraine, яка допомагає українським кінематографістам знайти профільну роботу за кордоном.
«Засудивши вторгнення в Україну та висловивши свою солідарність з нашим народом, асоціація EFAD, а також її члени зробили конкретні кроки для надання підтримки українським кінопрофесіоналам як в Україні, так і в державах, де ті знайшли притулок. Ми надзвичайно цінуємо цю підтримку. Й дуже вдячні за отримане Агентством запрошення вступити в асоціацію EFAD із звільненням від сплати членських внесків на найближчі два роки, яким неодмінно скористаємося заради подальшого посилення співпраці між українською та європейською кіноіндустріями», - заявила Кудерчук.
EFAD - це європейська асоціація, що об'єднує 35 національних кіно- та аудіовізуальних агенцій, з базою у Брюсселі. Членство в EFAD охоплює країни Європейського Союзу, а також Ісландії, Норвегії, Республіки Північна Македонія, Чорногорії, Сербії, Швейцарії та Великої Британії.
Нагадаємо, на відкритті Канського кінофестивалю виступив президент України Володимир Зеленський. Він порівняв події повномасштабного вторгнення Росії до нашої країни з Другою світовою війною. Процитувавши сатиру Чарлі Чапліна на фашизм "Великий диктатор" 1940 року, Зеленський закликав кінематограф "не бути німим" і зараз.