Виставка, що проходить у лондонському Будинку-музеї Лейтона, відкрита для відвідувачів до 31 березня.
На виставці представлено 9 робіт британського політика, а також 15 полотен роботи Хасана аль-Глауї - таке незвичайне поєднання, втім, має під собою певний ґрунт, пишуть znaki.fm.
Справа в тому, що свого часу саме Вінстон Черчілль сприяв відкриттю таланту Хасана аль-Глауї, який зараз вважається одним із найпопулярніших арабських художників світу. Його картини він побачив завдяки знайомству з Тамі аль-Глауї, і завдяки цьому ж зміг змусити батька дати синові займатися живописом, незважаючи на те, що подібне ремесло в їхньому середовищі вважалося вкрай сумнівним. «Я часто замислююся про те, що якби батько не зустрівся з Вінстоном Черчіллем у 1943 році, то батько не дозволив би мені стати художником», - стверджує зараз аль-Глауї.
Як аль-Глауї, так і сам Черчілль писали переважно пейзажі. Вважається, що захопленню політика живописом сприяв його приятель Пол Мейзі; малював Черчілль, щоб зняти стрес або позбавитися від депресії.
Значна частина його робіт є створеними в імпресіоністському ключі пейзажами Атлаських гір і марокканських базарів - і там, і там Черчілль любив відпочивати. Вважається, що за своє життя прем'єр-міністр намалював кілька сотень картин.
Виставка, що проходить у лондонському Будинку-музеї Лейтона, відкрита для відвідувачів до 31 березня. !zn