За зміну назви та профілю установи - з літературно-меморіального на історичний - 28 березня на 31-й позачерговій сесії Хмельницької обласної ради проголосували 46 депутатів.
Музейники вирішили змінити профіль на історичний і назву на "Музей пропаганди", а також розробити нову наукову концепцію музею із залученням фахівців. Результатом спільної роботи стала підготовка проекту заявки в українському культурному фонді на розробку нової концепції та створення експозиції, яка вже пройшла технічний та експертний відбір. Рух далі в значній мірі залежить від ситуації з фінансуванням культурної сфери в країні.
"В основі нової наукової концепції буде осмислення природи і наслідків тоталітарного минулого крізь призму дослідження засобів, видів, механізмів впливу пропаганди на свідомість людей", - розповіла директор музею Наталя Ніконова.
Директор музею також зазначила, що перепрофілювання дозволяє створити унікальну науково-дослідну і просвітницьку організацію, яка буде досліджувати тоталітарну пропаганду в Україні та за допомогою розвінчання радянських міфів зміцнювати українську ідентичність. Також у музеї сподіваються, що він стане майданчиком для діалогу з пам'яті про тоталітарне минуле.
Раніше повідомлялося про те, що Київ спільно з Міністерством культури та Інститутом національної пам'яті збирає монументи тоталітаризму у музеї під відкритим небом.
Міністерство культури виступило за створення музею тоталітаризму ще навесні 2015 року. Ініціатива створити такий музей обговорювалася серед експертів, парламентарів, дисидентів та громадських діячів.
З травня 2017 року в Києві почалося створення Музею монументальної пропаганди СРСР, мета якого - осмислення радянського минулого. На території Національного комплексу "Експоцентр України" планується розташувати вільний простір для демонстрації і дослідження прикладів використання художніх засобів в цілях тоталітарної пропаганди.
Раніше відкриття Музею монументальної пропаганди СРСР в Києві було заплановано на листопад 2017 року - до річниці жовтневого перевороту більшовиків.