30 березня при будівництві третьої лінії метро в Римі були знайдені 80 метрів давньоримської стіни Авреліана (Mura aureliane), які відмінно збереглись. Вона була побудована навколо Риму в третьому столітті нашої ери, повідомляє РИА-Новини з посиланням на італійську газету Corriere della Sera.
Стіна протягом кількох століть вважалася зруйнованою. Вона розташовується поблизу від кафедрального собору Риму - базиліки Сан-Джованні-ін-Латерано.
Це унікальне відкриття являє собою давньоримське укріплення висотою 6-8 метрів з 11 арками і двома баштами. На стіні Авреліана також збереглися сліди середньовічного живопису.
"Ми були дуже схвильовані, коли під нашими ногами ми побачили перші арки", - сказав один зі вчених, що бере участь в роботах.
Зараз перед фахівцями відкрилася тільки зовнішня сторона стіни, розкопки внутрішньої сторони ще потрібно провести, повідомляє Corriere della Sera.
Ця стіна була побудована навколо стародавнього Риму за наказом імператора Авреліана у 270-275 роках нашої ери для захисту столиці імперії від нападів варварів. Висота стін становила 8 метрів, товщина - 3,3 метри, а довжина - майже 19 кілометрів.
Mura aureliane була найбільш значною оборонною спорудою стародавнього Риму, а загальне число башт, розташованих на відстані 30 метрів одна від одної, перевищувало 380. Стіни оточували всі сім пагорбів Риму, а також Марсове поле і район Трастевере на правому березі Тібру.
Укріплення неодноразово перебудовувалося протягом наступних століть. До теперішнього часу збереглося близько 12 кілометрів стін, які є умовною межею історичного центру Риму.
4 березня археологи з британського університету Редінга імовірно знайшли будинок в Назареті, де міг вирости Ісус Христос.
27 лютого археологи під час розкопок на Поштовій площі в Києві знайшли вулицю часів Київської Русі, датовану 11-13 століттям.