У Музеї Ханенків відкрили виставку про культуру Африки: частина експонатів – із приватних колекцій

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
В експозиції виставки представлено понад 40 артефактів.

У п'ятницю, 10 жовтня, у Музеї Ханенків відкрилася виставка «Африка: директ». Це чи не перший музейний проєкт за часів незалежності України, який присвячений історичній та культурній спадщині Африки. На відкритті був присутній фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко.

Зазначається, що в експозиції виставки представлено понад 40 артефактів із 18 країн континенту, доповнених текстовими та відеокоментарями істориків, кураторів та експертів з африканських культурних спільнот.

Основою виставки стала приватна колекція Тетяни Дешко та Андрія Клепікова, учасників програм глобальної співпраці у боротьбі з інфекційними хворобами. Ці українські фахівці сформували розмаїте зібрання протягом понад 20 років робочих поїздок різними регіонами Африки.

Колекціонери планують, що після завершення виставки більшість артефактів стане національним надбанням України. На виставці тако можна побачити цінні експонати автентичної африканської зброї, які надав Національний музей історії України.

Виставка «Африка: директ» покликана стати поштовхом до глибшого знайомства з культурними явищами Африки, зосереджуючись на складних і важливих темах: історія та релігійні традиції, колоніальні стереотипи, шлях деколонізації знання та музейної мови. Виставка триватиме до середини січня 2026 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі