"Сьогодні фінансування державних театрів відбувається з дефолтним принципом. Наприклад, минулого року було 100 гривень, наступного - 100 гривень плюс інфляція. Тут буде перехідний період, коли ми перейдемо на проєктно-дефолтне фінансування. Тобто частина фінансування буде проєктною, частина - дефолтною. В принципі будемо рухатися до того, щоб перейти на значну частину проєктного фінансування. Це поліпшить і кількість, і якість проектів, а також буде ініціатива від молодих режисерів", - зазначив міністр.
Він також додав, що міністерство прагне збільшити різноманітність режисерів. "Ми хочемо збільшити саме кількість режисерів, їхню різноманітність. Нам важливо мати різний контент, тому ми вважаємо, що театр - це місце суспільного діалогу", - заявив Бородянський.
За його словами, на 2020 рік також буде вдвічі збільшено фінансування Українського культурного фонду на проєкти, що не стосуються кіно. "Раніше ця цифра була 250 мільйонів гривень, на 2020-й це буде 500 мільйонів. Ми також розширили можливість подачі заявок. Раніше одна організація могла подавати одну заявку в УКФ протягом року. Зараз кількість таких заявок від об'єднань і творчих гравців збільшено аж до 30. А ствердну відповідь від фонду можна отримати на п'ять проектів, які може реалізувати одна установа",- поділився Бородянський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Читайте повністю інтерв'ю Олега Вергеліса та Катерини Константинової з Володимиром Бородянським у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".