У Києві проходить 29-й "Київ Музик Фест"

Поділитися
У Києві проходить 29-й На фестиваль завітав Кшиштоф Пендерецький
На фестиваль завітав двічі лауреат "Греммі" Кшиштоф Пендерецький.

З 29 вересня по 8 жовтня в Києві проходить 29 Міжнародний фестиваль "Київ Музик Фест" - найпрестижніший та найстаріший музичний форум академічної класичної музики України.

Цього року "Київ Музик Фест" - це п'ять симфонічних, сім хорових, 10 камерних концертів, концерт-презентація нового видання, світові і українські прем'єри, більше 700 учасників, музика 10-ти країн: України, Польщі, Ізраїлю, Німеччини, США, Великої Британії, Швейцарії, Канади, Франції, Китаю.

На щорічний музичний фестиваль, який представляє обличчя сучасної української музики і має за мету включити її в контекст світового мистецтва завітали іноземні гості: композитор Кшиштоф Пендерецький, диригент Роман Ревакович (Польща), композитор Альфред Швайцер (Швейцарія), композитор Кевін Мелоун (США/Велика Британія), виконавці Анатолій Коган – флейта (Ізраїль), Борис Зобін – фортепіано (Ізраїль), Андрій Бєлов – скрипка (Німеччина), композитори і виконавці з Китайської Народної Республіки, а також приїздить доволі потужний десант із областей України - Львова, Одеси, Полтави. Домінантами форуму, як завжди, стануть симфонічні та хорові концерти.

Відкриття фестивалю відбулося у Національній філармонії України 29 вересня своєрідним концертом-мистецьким діалогом "Україна-Польща". Прозвучали твори Богдани Фроляк, яка святкує цього року свій 50-ти річний ювілей, Ігоря Щербакова зі світовою прем'єрою "Концерту-Елегії" для віолончелі з оркестром і Кшиштофа Пендерецького з монументальним твором Credo за участі польських солістів та українських хорів і оркестру. Видатний польський композитор, педагог і двічі лауреат премії "Греммі" сам стояв за диригентським пультом. Цей концерт – перший з трилогії до 100-річчя відновлення власної Незалежності України та Польщі, яке обидві країни святкують у 2018 році. Головною ідеєю проекту "Музика Незалежності" є співставлення музики польської та української. Над цим репертуаром працюватимуть разом виконавці обох держав, що засвідчуватиме близькість і партнерство України та Польщі. Автором його є диригент Роман Ревакович, який вже більше 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між Польщею та Україною:

У Міжнародний день музики 1 жовтня відбудеться "Музичний діалог: Україна-Китай" за участю Національного президентського оркестру (диригент Василь Василенко) і китайських музикантів: українці будуть грати на китайський традиційних інструментах, а китайський музиканти – на українських

Серед непересічних камерних імпрез – "Музичний діалог: Україна – Ізраїль", авторський проект Анатолія Когана (Ізраїль), проект Андрія Мерхеля "Знаки на межі звуку і слова" з ансамблем Sed Contra і концертна імпреза "В камерних тонах" з музикою сучасних композиторів, зокрема одного з фундаторів фестивалю композитора Вірка Балея (США), котрий так само цього року відзначає 80-літній ювілей.

Концерт-закриття фестивалю представить творчий портрет видатного композитора сучасності, багаторічного художнього керівника "Київ Музик Фесту" - Мирослава Скорика, який цьогоріч відзначає 80-літній ювілей.

Організатори також пішли на невеличкий експеримент, який є дуже популярним і сталим в країнах Європі, а в рамках Київ Мюзик Фесту відбудеться вперше, а саме - фестиваль вийде за межі Києва, у селище Ворзель, де відбудеться проект "Лятошинський єднає" в рамках Першого Музичного Марафону у Ворзелі. Цей проект композитора Євгена Петриченка, що 2014-го був змушений покинути Донецьк через захоплення міста бойовиками "ДНР" і оселитися у Ворзелі (з 2015 року є директором Будинку творчості композиторів "Ворзель") - планується як довготривалий і циклічний. На чудовій локації – в Будинку княгині Уварової (чи не найяскравіша будівля всіх дачних поселень початку ХХ ст.) відбудеться справжній PIANO-BATTLES Ростислава Федини & Олександра Козаренка та SYMPHONICPLEINAIR за участю Ансамблю класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України.

Вхід на переважну більшість заходів традиційно вільний.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі