Доктор Сем Баррет реконструював пісні з манускрипту ХІ століття, вони були виконані в Кембриджі вперше за 1000 років. Сторінка, за якою були відтворені пісні, була вкрадена з університету в 1840 році і протягом 142 років вважалася загубленою. Про виконання пісень розповідається в прес-релізі Кембриджського університету.
Для того, щоб реконструювати пісні, Баррету знадобилося 20 років роботи. Пісні є частиною трактату "Розрада філософією", який був написаний в VI столітті римським державним діячем і теоретиком музики Боецієм.
Вірші з трактату були покладені на музику, записану невмами (попередниками нот). Як стверджує Баррет, вони вказували на малюнок мелодії і деталі вокальної партії, але не задавали тон мелодії. Деталі виконання пісень передавалися усно, а в ХІІ столітті усна традиція була загублена.
Манускрипт "Кембриджські пісні" був створений у першій половині XI століття в Німеччині і був останнім томом антології латинських текстів. Книга довгий час перебувала у Кентербері, а в кінці XVII століття її перевезли в університетську бібліотеку Кембриджа.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найдавнішу казку, вік якої складає 6000 років. В якості джерела був узятий покажчик казкових сюжетів по системі Аарне - в ній міститься близько 2000 різних типів казок з понад 200 товариств. Вчені розглядали казки, в основі яких лежить чари, і будували з них древо, яке дозволило б, аналогічно філогенетичному в біології, виявити коріння казок.