У Єгипті знайшли стародавній храм богині-змії Ваджет

Поділитися
У Єгипті знайшли стародавній храм богині-змії Ваджет Ваджет (ліворуч) і Нехбет (праворуч) коронують Птолемея VIII, храм Едфу © Egypt ministry of tourism and antiquities
Під час останніх розкопок на цьому місці виявили величезну кам’яну будівлю з низкою ритуальних і щоденних релігійних обрядів у храмі, захоплюючу колекцію ілюстрацій зі слонової кістки та деякі важливі знахідки з золота, а також ієрогліфічні малюнки.

Під час археологічних робіт у давньоєгипетському місті Тель-ель-Фараїн виявлена ​​невелика частина священного храму, присвяченого богині Ваджет, відомої як богиня-змія (вона зображалась у вигляді жінки з головою кобри – ред.). Серед останків є три вапнякові колони, які, можливо, були частиною довгого залу зі стовпами в храмі, а також численні артефакти, включаючи вигравірувані шматки каменю, релігійна та інша кераміка, повідомляють ARTnews.

Також знайдено вапняковий малюнок із зображенням голови птаха з білою короною , обрамленою пір’ям, який, згідно з пресрелізом Міністерства туризму та старовини країни, імовірно представляє богиню Нахбет (справа на фото вище) або богиню Мутт.

Ділянка знаходиться в дельті Нілу, за трохи менше, ніж 100 км. від Александрії в єгипетській провінції Кафр-ель-Шейх. У класичній Греції місто було відоме як Буто (ще одне ім'я богині, до речі, вона була  захисницею королів і жінок під час пологів).

Састина священного храму, присвяченого богині Ваджет
Састина священного храму, присвяченого богині Ваджет

Колись храмовий комплекс займав 11 гектарів. А залишки виявлені під час розкопок ділянки – завбільшки лише 21 фут на 15 футів.

Під час останніх розкопок на цьому місці було виявлено «величезну кам’яну будівлю з низкою ритуальних і щоденних релігійних обрядів у храмі, захоплюючу колекцію ілюстрацій зі слонової кістки та деякі важливі знахідки з золота, а також ієрогліфічні малюнки».

Доктор Хоссам Ганім, генеральний директор Кафр-Ель-Шейха та голова археологічної місії, заявив, що місія продовжує свої розкопки на цьому місці з надією «розкрити більше таємниць» регіону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі