Словник сучасної української мови та сленгу обрав слово року

Поділитися
Словник сучасної української мови та сленгу обрав слово року Словом 2018 року визнано "томос"
За дев'ять місяців 2018 року інтерес суспільства до нього лише зростав.

Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" обрав "томос", словом 2018 року. На думку укладачів словника, воно є символом утворення єдиної помісної церкви в Україні та подальшого відходу від ідеологічного впливу Москви.

Крім цього, донедавна це грецьке слово було відоме лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, проте минулого року воно викликало найбільший інтерес у широкого загалу.

Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з'явилось у квітні 2018 року, коли президент Петро Порошенко попросив парламент підтримати звернення до Вселенського патріархату про надання автокефалії українській церкві. Відтоді інтерес до нього лише зростав.

У грудні українці визнали об'єднання церкви та надання томосу ПЦУ головною політичною подією року, що минув.

Конкурентами переможця були:

"євробляхи" – як і в 2017 році, це слово продовжувало хвилювати значну частину українського суспільства.

"безкарність" – неналежне розслідування правоохоронними органами жорстоких нападів на журналістів та активістів лише посилило увагу суспільства до цього слова.

"агресія" - у зв'язку з морською агресією РФ у Керченській протоці та захопленням у полон 24 українців.

"воєнний стан" – було запроваджено у відповідь на російську агресію на морі. Проте через його вкрай обмежений характер вираз не став визначальним у 2018 році.

"новічок" – слово, яке не сходило зі шпальт провідних світових видань та стало символом політики Кремля

Словник "Мислово" створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

"Мислово" обирає слово року вшосте. Словом року-2013 став "євромайдан", 2014 – "кіборги", 2015 – "блокада", 2016 – "корупція", а 2017 – "безвіз".

Раніше Оксфордський словник назвав словом 2018 року прикметник "токсичний" – слово походить від латинського toxicus, що означає "отруйний" або "просякнутий отрутою". У 2018 році кількість переглядів сторінки з тлумаченням цього слова збільшилася на 45%.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

6 січня митрополит Епіфаній від імені Православної церкви України отримає від Вселенського патріарха Томос про створення об'єднаної церкви.

Докладніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі