Штучний інтелект назвав підробкою полотно «Самсон і Даліла» Рубенса

Поділитися
Штучний інтелект назвав підробкою полотно «Самсон і Даліла» Рубенса Штучний інтелект вважає картину підробкою © Википедия
Картина зберігається в Національній галереї Лондона.

Штучний інтелект вибрав сторону в тривалій суперечці про те, чи належить картина «Самсон і Даліла» з колекції Національної галереї Лондона перу Пітера Пауля Рубенса. Так, нейромережа прийшла до висновку, що це підробка, повідомляє The Guardian.

Галерея купила полотно в 1980-х роках на торгах аукціонного дому Christie's і відтоді картина вважається перлиною її колекції. Ціна полотна стала рекордною для тих часів і склала 2,5 мільйона фунтів стерлінгів.

Разом з тим, у фахівців виникали сумніви в тому, що картину дійсно намалював Рубенс. Тепер же вчені провели серію тестів з використанням штучного інтелекту, які показали, що художник навряд чи міг написати полотно.

За словами Каріни Поповичі, яка очолювала дослідження, ШІ завив, що з точністю 91% полотно не є автентичним. Нейромережа порівняла «Самсона і Даліл» з 148 роботами Рубенса. Поповичі зазначає, що вчені повторили експеримент кілька разів, щоб упевнитися в тому, що ніякої помилки не відбулося, і результат був одним і тим же. «Кожен фрагмент виявився підробленим з імовірністю 90%», - додала вона.

Дослідники проаналізували ще одне полотно з колекції Національної галереї Лондона, «Вид на Хет Стін рано вранці». Штучний інтелект показав, що з імовірністю 98,76% картина була написана Рубенсом.

Критики довгий час говорили про те, що «Самсон і Даліла» з колекції Національної галереї - це копія, яка була написана між 1608 і 1609 роком. Так, відзначається, що палітра кольорів нехарактерна для Рубенса, а композиція «незграбна». Картина відрізняється від копій, які були зроблені з оригінального полотна. Так, на полотні з колекції Національної галереї обрізані пальці на правій ступні Самсона, а на копіях вони зображені.

Дослідження вже прокоментували в галереї. «Національна галерея завжди бере до відома нові дослідження. Ми чекаємо його повної публікації, щоб ми могли оцінити всі докази. До того часу подальші коментарі неможливі», - заявив представник галереї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

На початку цього року вчені з Австралії провели три експерименти зі штучним інтелектом і з'ясували, що він може навчитися маніпулювати людьми. В рамках цих експериментів нейромережа грала в ігри проти людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі