Щоб протистояти проросійському наративу у світі, Україна має запропонувати проукраїнську - представник Держдепу

Поділитися
Щоб протистояти проросійському наративу у світі, Україна має запропонувати проукраїнську - представник Держдепу
Необхідно подолати насаджувану ідеологію наданням достовірного наративу.  

"Щоб протистояти проросійському наративу у світі, Україна має запропонувати проукраїнську альтернативу ", - заявила на прес-конференції в Центрі аналізу європейської політики у Вашингтоні виконавчий директор Консультативної комісії США з публічної дипломатії при Державному департаменті Вівіан Волкер, повідомляє "Голос "Америки".

Україна має розповідати про унікальні якості української культури та ідентичність, ілюструвати недоліки у путінській розповіді про Україну. Я це сприймаю як своєрідну стратегію стримування”, - зазначила вона на заході під назвою "Культура – ​​головна мета російської війни в Україні".

За словами Вівіан Волкер, така стратегія передбачає подолати ідеологію не атаками у культурному просторі, а наданням "достовірного альтернативного наративу".

"Ми – дипломати, науковці, журналісти, експерти – ми маємо серйозну відповідальність створити умови для переконливості українського наративу у світовому інформаційному просторі", – додала представник Держдепу.

Щоб цього досягти, Вівіан Волкер рекомендує дотримуватися кількох правил. По-перше, базуватися на реальних фактах, щоб не потрапити у пастку несвідомого повторення хибного наративу про Україну. Наприклад, вона закликає експертів та журналістів припинити використовувати фразу "українська криза" в контексті повноцінного російського вторгнення в Україну.

А по-друге, уважно підходити до визначення ролі України в так званому геостратегічному протистоянні між Росією та США за владу та глобальний простір, що часто наголошує на російській пропаганді.

“Ми повинні говорити про це [війні в Україні] не як боротьбу між двома супердержавами, але як це насправді – про боротьбу між двома країнами в одному регіоні. Це допоможе поставити Україну у глобальному просторі як значущого конкурента – як на полі бою, так і в інформаційному просторі”, – сказала Вівіан Волкер.

Вона нагадала, що уряд США вже допомагає у зусиллях протистояти російському наративу. Зокрема, через мовлення американських ЗМІ в Україні - "Голоси Америки" та "Радіо Свобода".

У свою чергу, посол України в США Оксана Маркарова підкреслила, що Росія використовує культуру на війні як інструмент зброї. Вона згадала нещодавній випадок на Каннському фестивалі, зі сцени якого російський режисер Кирило Серебренніков закликав міжнародне співтовариство зняти санкції з деяких російських олігархів.

“Це питання набагато ширше, ніж про Україну. Щоб мати хоча б шанс на світ, якийсь шанс на іншу Росію, ми маємо бути дуже чесними та відвертими про те, як росіяни використовують російську культуру як зброю”, - зазначила Маркарова.

“Досі є люди, які проштовхують цей наратив – скасувати Путіна, але не Пушкіна. Мені цілком очевидно, що ці люди, на жаль, не читали Пушкіна. Якби вони читали деякі його роботи, вони розуміли б, що все, що робить Путін – воно все там є, в його творах. Можете це назвати пропагандою чи переслідуванням не лише проти України, а й будь-якого сусіда Росії”, - додала Маркарова.

Культурний елемент у нинішній війні відіграє не меншу роль, ніж військовий, – переконаний Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.

"Десятиліттями Росія використала культуру, щоб встановлювати, пропагувати, розповсюджувати ксенофобські, провоєнні сантименти, повідомлення та наративи, якими утискували сусідні країни, намагалися відібрати ідентичності інших країн або громад, які (як Росія вважала) належать до сфери її геополітичних інтересів", - ділиться досвідом Шейко.

Настав час дозволити українцям бути почутими – закликає гендиректор Українського інституту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі