«Серце навпіл», «Гамлет», «Сальєрі», «Весілля»: у Миколаєві назвали лауреатів Міжнародного театрального конкурсу Ноmo Ludens

11 жовтня, 2021, 12:14 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Фестиваль було присвячено 30-річчю Незалежності України.

«Серце навпіл», «Гамлет», «Сальєрі», «Весілля»: у Миколаєві назвали лауреатів Міжнародного театрального конкурсу Ноmo Ludens
"Серце навпіл" отримало два дипломи фестивалю © Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька

10 жовтня у Миколаєві завершився  Міжнародний театральний фестиваль-конкурс Homo Ludens. Вистави оцінювали дві експертні ради. Серед учасників фестивалю - постановки з Болгарії,  Грузії, Литви,  українських міст.

Як зазначив ZN.UA ідеолог та куратор фестивалю, художній керівник Миколаївського художнього академічного театру Артем Свистун, «Цей фестиваль було присвячено 30-річчю Незалежності України, протягом 10 днів фестивалю у межах Homo ludens різні театри презентували 20 вистав з п'яти країн, показали також постановки з багатьох українських міст: Одеса,  Львів,  Маріуполь, Запоріжжя, Кропивницький, Полтава. В  межах фестивалю відбулися також науково-практичні конференції, творчі зустрічі з митцями, обговорення постановок».

«Наступний фестиваль має відбутися вже 2023 року, також у Миколаєві», - зазначив пан Свистун.

Представлені театральні роботи розглядали та аналізували дві експертні ради фестивалю, кожна з яких визначала своїх театральних фаворитів.

Співпали дві експертні ради у своєму творчому ставленні до спектаклю Одеського українського театру імені В. Василька -  «Серце Навпіл»  за творами Марії Матіос (режисер: заслужений артист України Олексій Гнатковський). Це спільний проєкт двох українських театрів - Одеського та Івано-Франківського.

Вистава присвячена 30-річчю Незалежності України. Цією постановкою, власне, Одеський театр нещодавно і відкрив свій новий театральний сезон у оновленому приміщенні театру після тривалої реконструкції.

Отже, у Миколаєві постановка «Серце Навпіл» отримала два почесні Дипломи лауреата фестивалю від двох експертних рад: «за кращу виставу експериментальної сцени» (грають «Серце» у форматі «Глядач на Сцені») та за «краще оригінальне художнє рішення» (це рішення Альтернативної Експертної Ради).

Також серед лауреатів фестивалю

За рішенням експертної ради

Кращі вистави Великої сцени: «Сальєрі» за твором  П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія), режисер- постановник Петрінел Гочев  та «Кохання у стилі бароко», автор вистави Ярослав Стельмах,режисер Анжеліка Добрунова  Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь);

Кращі вистава Малої сцени: «Весілля», автор та режисер Наталія Половинка Львівського академічного театрального  художньо-дослідницького та освітнього  центру «Слово і голос»  ( м. Львів) та виставу  «Коли повертається дощ»  за твором Неди Неждани, режисерка Катерина Богданова Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (м. Миколаїв);

Кращі вистави експериментальної сцени: «Серце навпіл» за твором Марії Матіос Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька (м. Одеса), режисер – постановник Олексій Гнатковський та «Зміни»,  автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія), ( режисура та сценографія Давида Чхартишвілі);

Краща пластична вистава фестивалю:  «Акакій» , режисер – заслужений діяч  мистецтв України Олександр Бєльський  за твором Миколи Гоголя  Криворізького академічного  міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху»(м. Кривий Ріг).

Краща комедія фестивалю: «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором  М. Чейза   Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова ( м. Кишинів, Республіка Молдова), режисура та музичне оформлення заслуженого артиста Республіки Молдова Дмитра Коєва, директор – народний артист Республіки Молдова  Констянтин Харет;

Краще втілення  класичної драматургії: «Гамлет» за твором В.Шекспіра у перекладі Юрія Андруховича Рівненського академічного українського музично-драматичного театру (м. Рівне), режисура та сценографія народного артиста України, лауреата Національної премії України   ім. Т.Г.Шевченка Володимира Петріва;

Краще втілення вітчизняної класики: «Украдене щастя» за твором І. Франка, режисер- постановник - заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко, (Полтавський академічний обласний український музично- драматичний театр ім. М.Гоголя,  м. Полтава);

Краща моновистава фестивалю:  Сергій Собержанський за виставу «Нескорений… або шлях ста зневір»  Т. Лещової  та С. Собержанського, режисерка -  постановниця Тетяна Лещова (Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара, м. Запоріжжя);

За оригінальність рішення: «Номер 5» за п’єсою Неди Неждани «Той, що відчиняє двері» Дніпровського академічного театру драми та комедії, (режисер- постановник Артур Опрятний, м. Дніпро;

Краще втілення античної драматургії: «Медея» за твором  Еврипіда  театр Анікщяйського культурного центру (м. Анікщяй, Литва),  режисер- постановник Йонас Бузіляускас;

Краща музична вистава: мюзикл, рок – опера «Кохання Панночки» Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького (м.Кропивницький), режисер – постановник  заслужений діяч мистецтв України Євген Курман, диригентка Наталія Ланова;

Кращі режисерські роботи: народний артист України Володимир Петрів (м. Рівне) та народний артист України Лев Сомов ( м. Київ);

Улюбленець публіки: артист Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького» (м.Кропивницький)  Ілля Литвиненка за роль Тиберія Горобця у мюзиклі,  рок-опері «Кожання паночки»;

Краща чоловіча роль: Дімо Дімов у  виставі «Сальєрі» за твором  П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія);

Краща жіноча роль: заслужена артистка України Надія Комарова за роль Параски у виставі «Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича  ( м. Коломия) та Лія Кевлішвілі  за роль Віри (матері) у виставі «Зміни», автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі  Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія);

Кращий молодий актор: Антон Шаламов за роль Степана  у виставі «Кохання у стилі бароко»  Я.Стельмаха (Донецький академічний обласний драматичний театр, м. Маріуполь);

Краща молода актриса: Олександра Кравченко  (Київський театр «VERITAS» (м. Київ)) та Руслана  Самініна (Незалежний проєкт «Театральна біржа» (м. Київ);

Краще художнє оформлення: сценограф, заслужений діяч мистецтв України  Микола Данько за виставу «Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича ,  м. Коломия);

Кращий художник по костюмах: Раїса Хаїт, заслужена артистка Республіки Молдова за виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором М. Чейза   Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова ( м. Кишинів, Республіка Молдова).

За рішенням альтернативної експертної ради

Номінація «Краща вистава» – вистава «Весілля»  Львівського  академічного театрального,  художньо-дослідницького та освітнього центру «Слово і голос». Автор та режисер Наталія Половинка.  (м. Львів);

Номінація «Краща режисерська робота» – народний артист України Лев Сомов. Вистава «Чорна пантера і білий ведмідь» Незалежного проекту «Театральна біржа». (м. Київ);

Номінація «Краща чоловіча роль» – Дімо Дімов за роль Сальєрі у виставі «Сальєрі» Драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія);

Номінація «Краща жіноча роль» – заслужена артистка Республіки Молдова Раїса Хаїт за роль  Вети Луїзи Сіммонс – сестри Елвуда у виставі «Білий кролик, або «Коли не всі вдома» Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова (м. Кишинів, Молдова);

Номінація «Кращий молодий актор» – Антон Шаламов за роль Степана у виставі «Кохання у стилі бароко» Донецького  академічного обласного драматичного театру. (м. Маріуполь);

Номінація «Краще художнє оформлення» – вистава «Кохання у стилі бароко» Донецького  академічного обласного драматичного театру. Постановка і сценографія – Анжеліка Добрунова. (м. Маріуполь);

Номінація «Краща молода актриса» –  Кеті Луарсабішвілі за роль Аліси у виставі «Зміни» Горійського державного драматичного театру ім. Георгія Ерістави (м Горі, Грузія);

Номінація «За оригінальність рішення» – вистава «Серце навпіл» Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька. Режисер – заслужений артист України Олексій Гнатковський.  (м. Одеса);

Номінація «Спеціальний приз «Улюбленець публіки» – заслужений артист Республіки Молдова Геннадій Бояркіна – роль Елвуда у виставі «Білий кролик, або «Коли не всі вдома» Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова (м. Кишинів, Молдова);

Номінація «Класика і сучасність» – вистава «Медея» Театру Анікщайського культурного центру. Режисер – Йонас Бузіляускас. (м. Анікщай, Литва).

Підготував/ла : Фаина Ваулина
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК