Серіал "Чорнобиль": де в Україні та Литві проходили зйомки

Поділитися
Серіал "Чорнобиль" знімали в Україні та Литві © HBO
Серіал розповідає про події 1986 року.

Телеканали НВО і Sky представили серіал "Чорнобиль", який розповідає про техногенну катастрофу, що сталася в Україні у 1986 році. Як повідомляє БЖ, зйомки проходили в самому Чорнобилі, так і в Києві та Вільнюсі. Такий розкид локацій був обумовлений тим, що правдоподібно відтворити картинку часів СРСР було не так вже й просто.

Реконструкція станції в Чорнобилі

Прототипом для зйомок стала візуально схожа на Чорнобильську АЕС Ігналінська атомна електростанція в Литві. У 1999 році була зупинена робота двох реакторів, що стало обов'язковою умовою вступу країни в Євросоюз.

Сценарист серіалу Крейг Мазін розповів, що зйомки в Литві були складними, під час перебування на станції всій знімальній групі весь час доводилося показувати свої документи. Крім того, в один зі знімальних днів на станції проводилися роботи, що ускладнювало процес.

За словами режисера Йохана Ренка, деякі плани знімали з даху станції, що дозволило відтворити атмосферу Чорнобиля. А ось радянську Москву знімали в литовському Каунасі.

Сцени евакуації знімали у Вільнюсі (в районі Фабійонішкес). Художник-постановник Йоханнас Ренцкас скаржився, що в будинках спальних районів багато вікок давно замінили на пластикові, чого точно не могло бути в Радянському Союзі.

Копія диспетчерської рубки для станції була побудована на покинутій килимовій фабриці у Вільнюсі, а предмети побуту, меблі та одяг головних героїв були куплені в Києві.

У столиці України команда серіалу відзняла ряд важливих епізодів з головними акторами. У роботі над ними брали участь українські компанії Postmodern Digital і Radioaktive film.

У першій серії "Чорнобиля" також можна помітити узбережжі Київського моря та Інститут гідробіології на Оболонському проспекті Героїв Сталінграда.

Зйомки в Прип'яті

Мазін поділився, що команда серіалу все-таки побувала в Прип'яті і на ЧАЕС, а також поговорила з місцевими жителями, що залишилися. "Ми відзняли там багато матеріалу для серіалу, більшість з якого показують у самому кінці, щоб допомогти людям зрозуміти, що сталося з цією місцевістю", – розповів режисер.

Він також поділився, що під час створення серіалу вивчив розповіді очевидців, документальні фільми, наукові звіти і інші джерела для того, щоб найбільш достовірно відтворити події того часу.

За словами Мазіна, для нього було "важливо, щоб глядачі, мало знайомі з історією Чорнобиля, дізналися про героїчні вчинки і самопожертву людей. Адже Чорнобиль показав найгірше, на що здатна політична система, і найкраще, на що здатні окремі люди".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі