Сергій Жадан - Людина року за версією польського видання Gazeta Wyborcza

Поділитися
Сергій Жадан - Людина року за версією польського видання Gazeta Wyborcza © Gazeta Wyborcza
Ризикуючи своїм життям, письменник залишився у Харкові і допомагає містянам у протистоянні російській агресії.

Людиною року за версією польського видання Gazeta Wyborcza став український письменник, поет і музикант Сергій Жадан.

Родом з Луганщини, Жадан вже багато років живе у Харкові, і не виїхав з нього, незважаючи на смертельну небезпеку. Він залишився у місті, щоб займатися волонтерством та піднімати бойовий дух у містян. Крім того, він пише статті про війну для західних газет і дає інтерв’ю.

"Він не виїхав, незважаючи на те, що росіяни жорстоко бомбардують місто, а зайнявся тим, для чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, заспокоєння їхніх сердець, організація концертів у бомбосховищі харківського метро", – йдеться у статті видання.  

Серед кандидатів на звання людини року, крім Жадана, були президент Володимир Зеленський, віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук, мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, українські командири та дипломати, солдати та рятувальники. 

"Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата чи лауреатку, було зрозуміло, що ми повинні вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі… Україна стала землею героїв", – підкреслює редакція.

Жадан подякував редакції за визнання і висловив переконання, що з такою міжнародною підтримкою Україна точно має перемогти Росію.

"Дякую Газеті Виборчій за звання Людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення - нині всі українці, які б'ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні. І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла", - сказав Жадан.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало безпрецедентним порушенням міжнародного права та прав людини. Як рашистам доведеться відповідати за це, читайте у статті Ольги Кучмієнко «Війна в Україні: чому міжнародне право лишається ефективним механізмом покарання агресора». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі