Російський музикант і актор Петро Мамонов помер через ускладнення COVID-19. Як повідомляє ВВС, смерть Мамонова підтвердила його дружина, Ольга.
Раніше музиканта госпіталізували в реанімаційне відділення однієї з московських лікарень. За словами дружини Мамонова, його стан оцінювали як тяжкий.
«У нього була температура, ми її збили. Коли почалося ураження легень, ми терміново викликали швидку. Ураження легень 87%, COVID-19 підтвердився», - заявила Ольга Мамонова.
1 липня музиканта перевели до реанімації, а пізніше підключили до апарату ШВЛ.
Мамонов став відомий як учасник гурту «Звуки Му», який був популярним у 1980-90-х роках. Він також знімався у багатьох фільмах, серед яких «Таксі-блюз», «Цар» і «Острів». В «Царі» Мамонов зіграв роль Івана Грозного, а сам фільм розкритикували організації російських націоналістів, які звинуватили режисера в спотворенні образу царя і перетворенні його на «садиста».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
В кінці 2020 року Мамонов отримав заборону на в'їзд в Україну через відвідування анексованого Криму. Крім того, в 2017 році його внесли в базу «Миротворець», також за відвідування окупованого Криму.
У 2014 році Мамонов прокоментував анексію півострова: "Ми потрібні Заходу і америкосам розпущені, ледачі, релаксові, такі, які в "Макдональдсі" сидять,.... жують. Щоб взяти нашу землю і на ній влаштувати правову державу. Росія вимирає по мільйону на рік. А ми не здаємося. "Вирвали", і правильна справа".
В інтерв'ю в "Аргументам і фактам" в серпені 2014 Мамонов так прокоментував війну на Донбасі: "Це все мужики крутять, які на грошах своїх сидять і хочуть їх збільшити. Придумали таку хитру схему, як їх наростити за допомогою збройних конфліктів. Ми навіть їхніх імен не знаємо. А ті, кого ми бачимо, - це все ляльки, якими верховодить такий народ, про який ти навіть не знаєш, що він є. Їх людей15 в усьому світі. Ось вони і роблять все це".
Коли журналісти запитали актора, як зупинити війну в Україні, він відповів: "Звідки я знаю? Я не політик. Наші вдови, коли полонених німців по місту вели - вони їм хліб давали. Ті, чиїх чоловіків ці німці вбивали під час війни. Ось вона, велич простоти, лагідності і смирення, ось як нам треба чинити з Україною".