Відомий український режисер Роман Балаян пропонує створити на базі студії імені Олександра Довженка кіноконцерн. Про це йде мова у його листі заступнику голови адміністрації президента Ганні Герман, яке потрапило у розпорядження «Дзеркала тижня».Відомий український режисер Роман Балаян пропонує створити на базі студії імені Олександра Довженка кіноконцерн. Про це йде мова у його листі заступнику голови адміністрації президента Ганні Герман, яке потрапило у розпорядження «Дзеркала тижня».Роман Балаян, зокрема, пропонує перенести на територію студії Довженка студію кінохроніки та науково-популярних фільмів. Він зазначив, що звільнені при цьому будівлі можна продати. А за виручені кошти модернізувати господарства цих студій, але вже на студії Довженка.
«Останні два десятиліття невлаштованість вітчизняної кіноіндустрії та кіноспільноти України настільки знизили творчі ініціативи, що вже давно пора кричати Finita!» - вказав у листі режисер.
На думку Романа Балаяна, його ідея щодо створення концерну на базі студії Довженка «могла б розбудити сонне кіноцарство України».
Як зазначив режисер, кіноінституції, що сконцентровані в одному місці, «відчують почуття ліктя, конкуренцію, творче взаємозбачення у бесідах і зустрічах, а також в практичній роботі на різних майданчиках, але все-таки на одній території».
На думку Романа Балаяна, окремо всі українські кіноорганізаціі - приречені. «Про це знають усі. І тут вже давно не виникає жодних питань. В ідеалі міг би бути великий український кіноконцерн чи щось подібне. Ці кіноорганізаціі могли б перебазуватися на студію Довженка з усіма своїми структурами, апаратурою, іншим скарбом. І хоча б у цьому випадку вони будуть захищені Національним статусом студії Довженка. Потрібно шукати розумні шляхи для юридичного рішення цього питання, щоб ніхто не був скривджений і пригнічений», - зазначив він.
Директор кіностудії імені Довженка Ігор Ставчанський розповів «Дзеркалу тижня» про те, що йому відомо стосовно пропозиції Романа Балаяна.
«Ми обговорювали з Романом Гургеновичем цю тему і бачу його ініціативою швидше ідеологічну складову, ніж чіткий бізнес-план. Справа в тому, що багато кіноорганізацій, яких ми бачимо серед числа "переселенців" - по суті, банкрути... Причому, вже давно. Припустимо, рішенням зверху, всі ці студії переселяють на нашу територію... Що у результаті? Всі їхні борги - лягають на наші плечі. І не виключено, що "під ці борги" хтось може надалі може сміливо претендувати на студійну територію», - розповів він.
Ігор Ставчанський при цьому пропонує ліквідувати ці кіноорганізаціі, не визнавши їхні борги, і вже після - інтегрувати їх в якості окремих сегментів у «рамки» Національної кіностудії імені Довженка.
Детальніше читайте у статті Олега Вергеліс «Студія Довженка поселить принижених і ображених?» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК