Пулітцерівську премію завоював роман про північнокорейського хлопчика

Поділитися
Пулітцерівську премію завоював роман про північнокорейського хлопчика Пулітцера в області новинної фотографії отримав фотограф AP за знімок із Сирії © Muhammed Muheisen, Associated Press
Найпрестижнішу американську нагороду в області журналістики отримали книга про КНДР, розслідування корупції у Китаї та фоторепортажі з Сирії.

У Нью-йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії, найпрестижнішої американської нагороди в області журналістики, мистецтва і літератури.

Пулітцерівську премію у галузі художньої літератури отримав письменник Адам Джонсон за роман "Син повелителя сиріт" (The Orphan Master's Son), дія якого відбувається у Північній Кореї.

Він розповідає історію хлопчика, який росте у сирітському притулку, очолюваному його батьком, але пізніше потрапляє в немилість влади. Автор вирішив написати цю книгу після візиту до Північної Кореї в 2007 році.

"Мені хотілося дати картину того, що означає бути звичайною людиною у Північній Кореї. Громадянам цієї країни заборонено спілкуватися з іноземцями, тому головним інструментом мого пізнання залишається уява", - заявив Джонсон.

Нагороду в області драми отримав письменник Аяд Ахтар за п'єсу "Зганьблений", в якій юрист пакистанського походження стикається з кризою ідентичності в результаті невдалої розмови за вечерею.

Видатний результат показала газета The New York Times, редакція якої удостоєна нагород у чотирьох номінаціях в області журналістики, у тому числі за розслідування корупції у вищих ешелонах влади Китаю.

Сирійська тема принесла нагороди фотожурналістам - з агентств The Associated Press ("новинна фотографія") і France Presse ("художня фотографія").

Видатним музичним твором визнана композиція "Partita for 8 Voices" Каролін Шоу.

Премію у номінації "нехудожня література" отримала книга Гілберта Кінга "Devil in the Grove: Thurgood Marshall, the Groveland Boys, and the Dawn of a New America". !zn

Читайте також:

Муракамі і Вельбек потрапили у шорт-ліст престижної літературної премії IMPAC

Літературна премія Астрід Ліндгрен дісталася художниці з Аргентини

На Нобелівську премію миру претендує рекордна кількість кандидатів

У Британії заснували нову літературну премію "на зло" Букерівській

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі