Фотографії та розповіді для колективного щоденника збирає українське видавництво Booksha. Альманах спротиву складатиметься з історій людей про виїзд з гарячих точок, перебування в укриттях під час бомбових і ракетних ударів, щоденників бійців Тероборони та Збройних Сил. Як повідомляють у пресрелізі, міститиме також тексти мешканців, що вимушені були залишитися в окупації, розповіді про біженців і те, з чим їм довелось стикнутися.
“Прокинулась наче від нічного жахіття, коли мого плеча торкнулася донька Анжела зі словами: «Мам, вставай, там бухкає! Що це? Мені подруга написала, що біля Борисполя лунають вибухи!». Ми не панікували. Все, що почало відбуватися, здавалося несправжнім і скидалося на театральну постановку. Складалося враження, ніби зараз хтось вийде й скаже: «Ааааааа! Злякалися?»», - окреслює у своїй розповіді перший день війни Наталія Ісупова, вчителька англійської мови однієї з київських шкіл.
Матеріали, які увійдуть до Щоденника війни, міститимуть не лише тексти, а й фотографії. Фактично, це документальні свідчення, архів бойових дій.
“Чоловік добрався додому і разом з дітьми виїхав у Кухарі. Тим часом я збиралася до мами й тут дзвінок від Іллі: «Тут танки! Прямо на нас їдуть!.. Прямо над нами літак і винищувач!.. Мої руки почали тремтіти й забракло повітря. Прийняла заспокійливе. Минула найстрашніша година страху й відчаю у моєму житті”, - йдеться в розповіді тієї ж жінки, розповіді, яка стала лише однією з сотень тисяч, мільйонів.
Надіслати фотографії та тексти про своє перебування в укриттях, підвалах, помешканнях, підземних парковках, станціях метро й бомбосховищах може кожен охочий до 1 червня 2022 року на пошту yaroslav.solop@gmail.com