Американський режисер, продюсер та філантроп Стівен Спілберг став лауреатом щорічної премії «Генезіс» у 2021 році, пише "УНІАН". Премія в 1 мільйон доларів, яку подекуди іменують “єврейською Нобелівською премією”, стала свідченням багаторічної роботи режисера у сфері протидії будь-яким проявам антисемітизму, національної та расової ненависті, а також його активну роботу зі збереження історичної пам’яті про події Другої світової війни.
Уперше під час вибору переможця премії «Генезіс» чималу роль відіграло онлайн-голосування користувачів. Понад 200 тисяч євреїв віддали свій голос під час вибору цьогорічного переможця. За американського кінорежисера надійшла найбільша кількість голосів, що й стало підставою для вибору Призовим комітетом переможця.
«Премія «Генезіс» відзначає неповторний талант Стівена Спілберга, його прагнення зробити світ кращим, а також той унікальний внесок, який він зробив, щоби відкрити очі післявоєнним поколінням на жахи Голокосту», – наголосив засновник і голова Фонду премії «Генезіс» Стен Половець.
Стівен Спілберг здобув світове визнання і статус одного з найуспішніших кінорежисерів сучасності. Фільми американського режисера висвітлюють цілий ряд важливих соціальних питань та проблем, зокрема справедливість, боротьба за рівноправність статей, проблема рабства та нетерпимості.
Оскароносний фільм “Список Шиндлера” (1993) розповідає історію про порятунок близько 1200 євреїв німецьким промисловцем Оскаром Шиндлером під час подій Голокосту. Фільм став важливою віхою у поширенні історичної пам’яті про Другу світову війну. Усі свої прибутки від цього фільму Спілберг спрямував на благодійність.
Пізніше, у 1994 році Спілберг створив «Фонд Шоа» США, який займається збереженням свідчень жертв Голокосту, а також працює над збереженням пам’яті про інші геноциди ХХ століття.
Раніше лауреатами премії «Генезіс» стали суддя Верховного Суду США Рут Бадер Гінзбург, колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, правозахисник і голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський та інші.
Традиційно кошти від премії спрямовуються на благодійність. Тогорічний переможець премії правозахисник Натан Щаранський скерував кошти на підтримку приватних осіб та організацій, які працюють на подолання кризи, викликаної Covid-19, та запобігання майбутнім пандеміям.