Російські діячі культури і мистецтва виступили на підтримку позиції президента Росії Володимира Путіна щодо подій в Україні та Криму. Відповідний лист опубліковано на сайті Міністерства культури Російської Федерації.
"У дні, коли вирішується доля Криму і наших співвітчизників, діячі культури Росії не можуть бути байдужими спостерігачами з холодним серцем. Наша спільна історія і спільне коріння, наша культура і її духовні витоки, наші фундаментальні цінності і мова об'єднали нас назавжди. Ми хочемо, щоб спільність наших народів і наших культур мала міцне майбутнє. Ось чому ми твердо заявляємо про підтримку позиції Президента Російської Федерації щодо України і Криму", - йдеться у листі.
Серед тих, хто підписав лист, - президент ДМОМ ім. О. С. Пушкіна Ірина Антонова, актори Олексій Баталов, Сергій Безруков, Михайло Боярський, Василь Лановий, Михайло Пореченков, співаки Олег Газманов, Лев Лещенко, Микола Расторгуєв, Надія Бабкіна, піаніст Денис Мацуєв, диригенти Юрій Башмет, Володимир Співаков, кінорежисери Федір Бондарчук і Павло Лунгін, актор і кінорежисер Станіслав Говорухін, керівник Театру естради Геннадій Хазанов, художній керівник МХТ ім. А.П. Чехова Олег Табаков, директор Великого Московського державного цирку на проспекті Вернадського Едгар Запашний, президент Російської академії мистецтв Зураб Церетелі та в.о. ректора Академії російського балету імені А.Я. Ваганової Микола Цискарідзе.
Список підписів діячів культури і мистецтва є відкритим. На момент публікації новини під листом стояв 101 підпис.
У лютому в Україні відбулася фактична зміна влади - Верховна Рада, що перейшла під контроль опозиції, відсторонила президента Віктора Януковича. У Криму нове керівництво України відмовилися визнавати, попросили захисту у Росії і оголосили про намір провести референдум з питання входження півострова до складу РФ. Рада Федерації РФ дозволила президенту Володимиру Путіну використовувати на українській території російські війська. Проте, як неодноразово заявляла влада РФ, необхідності введення російських військ до Криму поки немає. При цьому, очевидці стверджують, що в Криму все ж перебувають російські війська, однак РФ і влада півострова кажуть, що мова йде про місцеві загони самооборони.
Політика Росії щодо Криму зазнала різкої критики міжнародного співтовариства. Зокрема, ЄС і США пригрозили Росії санкціями. Україна, ЄС і США також заявили, що не визнають законними результати референдуму щодо входження Криму до складу РФ, призначеного на 16 березня. !zn