Свої співчуття у зв'язку зі смертю кінорежисера і продюсера висловили виконавці ролей Чубакки та Люка Скайуокера, актори Пітер Мейґ'ю і Марк Ґемілл. Вони розмістили відповідні пости на своїх сторінках у мікроблозі Twitter.
RIP Gary Kurtz. A great filmmaker and man has just passed. Without him there would have been no "force". You will be remembered in the incredible films you made that touched the lives of millions. #ESB #starwars #americangraffiti @starwars pic.twitter.com/0D9RyP3DJH
- Peter Mayhew (@TheWookieeRoars) September 24, 2018
I've lost a lifelong friend. The world has lost a kind, wise, multi-talented artist & filmmaker whose contributions to cinema cannot be overstated. It was an honor to have worked with him & I know I am better man just for having known him.#RIPGaryKurtz pic.twitter.com/1tNRAgCGbq
- Mark Hamill (@HamillHimself) September 24, 2018
Співчуття родині померлого в коментарі THR також висловив і творець франшизи "Зоряні війни" Джордж Лукас. Заяву у зв'язку зі смертю продюсера опубліковано на офіційному сайті "Зоряних воєн". У ній підкреслюється внесок Куртца у створення та розвиток кіносаги.
Ґері Куртц народився в Лос-Анджелесі у 1940 році. Працював над фільмами "Зоряні війни. Епізод 4: Нова надія" (1977) і "Зоряні війни. Епізод 5: Імперія завдає удару у відповідь" (1980).
Окрім роботи над кіносагою відомий роботою над комедією "Американські графіті" (1973), ляльковим фентезі-фільмом "Темний кристал" (1982), сіквелом "Повернення в країну Оз" (1985) і багатьма іншими.
У 2012 році студія Disney придбала за чотири мільярди доларів кіностудію Lucasfilm, що володіє правами на зйомки "Зоряних воєн". Disney планувала зняти три фільми, безпосередньо пов'язані з попередніми частинами кіносаги, і кілька спін-офів.
У грудні 2015 року на екрани вийшов фільм "Зоряні війни: Пробудження сили". 6 січня фільм побив рекорд за зборами в Північній Америці, який належав "Аватару".
27 грудня повідомлялося про те, що фільм встановив рекорд швидкості касових зборів: за перші 12 днів прокату картина Джей Джей Абрамса зібрала мільярд доларів. Попереднє досягнення належало "Світу Юрського періоду", який заробив таку суму за 13 днів прокату. Згодом касові збори фільму подолали позначку в два мільярди доларів.