Платформа «Ковчег Україна» відмовилася від співпраці з диригенткою Оксаною Линів

Поділитися
Платформа «Ковчег Україна» відмовилася від співпраці з диригенткою Оксаною Линів "Ковчег Україна" вирішив припинити співпрацю з Оксаною Линів © Michele Lapini photography
Диригентка не відмовляється від співпраці з російськими артистами, якщо ті напишуть лист із засудженням війни.

Культурна платформа «Ковчег Україна» заявила про те, що припиняє співпрацю з диригенткою Оксаною Линів через те, що та продовжує співпрацю з російськими артистами, незважаючи на війну, яку веде в Україні Росія. Про це повідомляється на сайті платформи.

«Ми шоковані тим фактом, що 7-9 квітня у Teatro Comunale Bologna його музична директорка українська диригентка Оксана Лінів готує прем'єру опери Петра Чайковського «Іоланта» російською мовою за участю російських виконавців та музикантів. Українські солісти та композитори вже відмовилися від співпраці з пані Линів. Втім, сама диригент офіційно заявила, що готова працювати з росіянами і надалі, а для цього російським артистам достатньо лише написати заяву про засудження війни», - йдеться в повідомленні.

У «Ковчезі України» також зазначили, що Линів на своїй сторінці на Facebook замовчує факти співпраці з російськими музикантами, переводячи дискусію в площину про доцільність або недоцільність використання російської класичної музики.

«Ми вважаємо, що культура є наймогутнішою зброєю у цій війні, і Росія протягом століть використовувала саме культуру для прикриття своїх імперських злочинів. Поки Росія цілеспрямовано влаштовує геноцид української нації та її культури, поки вбиває мирних людей, бомбардує дитячі лікарні, школи, музеї, церкви, бібліотеки, будь-яка співпраця з представниками країни-агресора в будь-яких ініціативах та заходах нормалізує терористичні дії Росії та є неприпустимою (цитата з звернення українських культурних інституцій до світу)», - йдеться у заяві платформи.

Сама Линів опублікувала пост на Facebook, де пояснила свою позицію. Так, за словами диригентки, у програмах усіх фестивалів, у яких вона бере участь, має звучати твір українського автора. Вона також зазначила, що ніколи не виступала та не виступає на території Росії, а також не ставала за пульт російського оркестру.

Щодо співпраці з російськими музикантами, то вони допускають до участі в проєктах з Линівом лише за наявності чіткої заяви про війну Росії в Україні. «Керівництва театрів попереджено мною і вимагають від російських солістів офіційного пояснення до початку проєкту», - написала Линів.

Культурна платформа "Ковчег Україна" — це національний мистецький проєкт, який розпочав діяльність у 2016 році. Його засновниками є Ярина Вінницька та Дмитро Осипов. Метою платформи є створення знакових культурних продуктів, що поєднують традиційне та новаторське, архаїчне та сучасне, у таких секторах креативних індустрій як книговидання, музика, кіно, виставкова діяльність, освіта та можуть бути культурними візитками України у світі. З січня 2021 року розвитком проєкту займається громадська організація "Ковчег Україна".

Серед «пасажирів» Ковчега — поет Сергій Жадан, етно-гурт "ДахаБраха", художник Остап Лозінський, гурт "Хорея Козацька", кобзар Тарас Компаніченко, етно-гурт "Курбаси", журналіст Віталій Портніков, вчена та сестра Володимира Івасюка Оксана Івасюк, композитор Євген Нікітюк та багато інших.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі