На Львівському Book Forum презентували книгу володарки Еммі, голлівудської акторки Маїм Бялік "Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною". В Україні це перша книга авторки, відомої, як виконавиця ролі Емі Фарри Фаулер у телесеріалі "Теорія великого вибуху". Для благодійного проекту ЛакіБукс книгу виготовило видавництво Основи.
"Це книга про найкраще в тобі. Про те, що ми так часто і так успішно забуваємо. Ми так хочемо встигнути за всіма стереотипами, що заплутуємось в них і забуваємо про свої справжні хобі та призначення. Ніхто не повинен вказувати на те, яке ти місце повинна займати у світі і як виглядати. Ти - лише Ти! Така унікальна, неповторна і єдина. Цінуй це!" – каже письменниця та співзасновниця арт-видавництва "Чорні вівці" Христина Венгринюк.
Книга суттєво відрізняється від інших видань на тему дорослішання дівчат, численну кількість яких завжди можна зустріти на полицях українських книжкових крамниць.
"Ця книга для дівчат-підлітків багато у чому може стати першою. Першою, хто говоритиме із ними на теми, через які ніяковіє мама. Наприклад, вона може стати першою, хто скаже і покаже, що у дівчат груди різної форми, і це абсолютно нормально. Першою, хто заспокоїть – плакати цілими днями через відмову хлопця, чи померлу кішку, це не слабкість, а ознака того, що ти глибоко усе відчуваєш. Першою, хто скаже, що перегорнути весь розділ про секс, бо він тобі нецікавий, не робить тебе неправильною, а лише означає, що ти йдеш шляхом свого розвитку власним темпом", – розповідає менеджер проекту ЛакіБукс Єлізавета Коренко.
Під час презентації книги на 25-му Book Forum провели публічну дискусію про те, які ж загалом книги потрібні дівчатам у 21-му сторіччі, які критерії до них слід висувати, і яких змін у цьому напрямку очікувати.
"Гарна література, як троянський кінь, якого ми просуваємо за тією обкладинкою, яку хочуть споживачі", – розмірковує редакторка "Читомо" та літературна критикиня Тетяна Петренко.
Бо за спільною згодою учасників дискусії саме ріст якості книжок, без відлякування від них споживача – головна задача книговидання на сьогодні. Багато які теми, про які пишуть сучасні письменники у підлітковій літературі, а самі підлітки воліють читати про них і знати більше – розвиток сексуальності, кордони власної самостійності, прийняття смерті, насильство – жахають батьків.
"Слово дорослого у нас все ще стоїть над словом дитини. Тому, коли створюємо щось для дітей, то давайте запитаємо дітей. Давайте питати підлітків, що їх цікавить, чого вони потребують, давайте їх чути" – закликає практична психологиня Наталя Пашко.
Презентована на львівському Book Forum "Дівчатам слово" - чергова книга благодійного проекту ЛакіБукс. І вже найближчим часом, як і попередні видання проекту, книга відправиться у дитячі бібліотеки на сході та півдні України.