Пандемія змінила людей назавжди - The Atlantic

Поділитися
Пандемія змінила людей назавжди - The Atlantic © Громадське телебачення
Як і Велика депресія в минулому столітті, COVID-19 сильно вплинув на поведінку і ментальність людей.

Протягом п'яти місяців пандемії експерти намагалися спрогнозувати, як вона змінить "інтер'єр внутрішнього життя" людей. The Atlantic спробував з'ясувати, наскільки ми станемо іншими, коли закінчиться час коронавируса.

Як випливає з опитувань, перш за все, люди навчилися краще розуміти важливість ретельного миття рук. Більшість людей розповіли, що збираються зберегти свою нову гігієну і в майбутньому. Крім того опитані люди розповіли про те, що вони стали краще розуміти механізми поширення вірусів і знають більше про те, як захистити себе та інших.

У списку місць, які змушують тепер людей насторожитися, виявилися спортзали, концерти в приміщенні, громадські басейни і ресторани. Але незважаючи на те, що людям зараз здається, що пандемічні звички з ними назавжди, насправді вони можуть почати вести себе менш обережно, як тільки загроза зникне.

На думку автора, навіть якщо наша поведінка з часом повернеться до норми, наша ментальність може залишитися зміненої. Деякі люди, яких він опитував, розповідали про вплив пандемії на їх сновидіння, у інших змінилися погляди на соціальні контакти. Крім того, з'ясувалося, що люди будуть менше довіряти незнайомцям.

Схожим історичним прецедентом травматичної події, яка налякала американців і змусила їх вести себе по-іншому, була Велика депресія. Вона так сильно вплинула на поведінку людей через довгої тривалості кризи. Занадто довго людей закликали робити речі, які при інших обставинах їм не потрібно було б робити.

На думку експертів, коли ми живемо звичайним життям, то і не змінюємо свою поведінку. Нам потрібно певна подія, поштовх, який змусить нас відступити в сторону і подивитися на ширшу картинку.

Раніше датські вчені заявили про те, що карантинні обмеження, покликані стримати поширення коронавируса, можуть привести до нової епідемії - ожиріння. За їх словами, стрес, занепокоєння про економічне благополуччя, обмеження руху і соціальне дистанціювання спричинять за собою зростання кількості людей з надмірною масою тіла.

Вчені відзначають, що стратегії щодо стримування поширення коронавируса повинні не тільки захищати людей від зараження, але і підтримувати їх метаболічну здоров'я.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі