Палестина вважає Східний Єрусалим своєю територією, тоді як Ізраїль вважає Єрусалим своєю неподільною столицею. Євросоюз неодноразово підкреслював, що рішення конфлікту між ізраїльтянами і палестинцями передбачає створення двох держав з Єрусалимом в якості столиці обох країн.
Раніше, всупереч міжнародним протестам, в Єрусалимі відкрилося посольство США. Цей крок спровокував масові протести палестинців на кордоні сектора Гази та Ізраїлю. Для придушення протестувальників ізраїльські солдати застосували вогнепальну зброю. У результаті були вбиті 60 палестинців, більше 2770 осіб отримали поранення.
Держдепартамент анонсував відкриття посольства США у Єрусалимі 14 травня 2018 року, приурочивши його до 70-ї річниці утворення Держави Ізраїль. Згідно з планами Держдепартаменту, посол Девід Фрідман і частина персоналу спочатку розташуються у генеральному консульстві в районі Арнона на півдні Єрусалиму. До кінця 2019 року посольство переїде у нову будівлю.
Минулого року президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. 6 грудня американський президент доручив Державному департаменту почати роботу з перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.
Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму та його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".