Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оголосив короткий список імен, які можуть отримати нагороду наступного року. Третій, фінальний, етап конкурсу на отримання премії планують провести в лютому 2021 року, повідомляє «Українська правда».
Номінація «Література»
Олена Герасим'юк - книга поезій «Тюремна пісня»
Оксана Луцишина - роман «Іван і Феба»
Василь Махно - роман «Вічний календар»
Володимир Рафєєнко - роман «Мондегрін (пісні про смерть і кохання)»
Номінація «Публіцистика. Журналістика»
Станіслав Асєєв - книга «В ізоляції»
Олена Блозерська-Воронова (Білозерська) - «Щоденник нелегального солдата»
Вахтанг Кіпіані - «Справа Василя Стуса»
Номінація «Музичне мистецтво»
Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство "УХО" за цикл "Архітектура голосу"
Олександр Козаренко (піаніст) за цикл концертів: "Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка", "Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка", "Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка".
Номінація «Музичне мистецтво»
Матвій Вайсберг (художник), Олена Живкова (куратор, заступник з наукової роботи) за виставку "Матвій Вайсберг у музеї Ханенків"
Борис Михайлов (художник) за відеопроекцію та фотоінсталяцію "Випробування смертю"
Василь Семенюк (художник) за графічне оформлення книги "Кобзар", цикл живописно-графічних творів "Мій Шевченко"
Анатолій Федірко (художник) за арт-проєкт "Арт фабрика ім.prof.К.Малевича"
Номінація «Кіномистецтво»
Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник) за художній фільм "Атлантида"
Наталя Ворожбит (режисер, автор сценарію) за фільм "Погані дороги"
Номінація «Театральне мистецтво»
Андрій Білоус (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Ніна Колеснікова (хореограф-постановник), Усеін Бекіров (композитор), Борис Орлов (художник-постановник, виконавець головної ролі) за вистава "Шинель" за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру
Василь Вовкун (режисер), Іван Небесний (композитор), Ганна Іпатьєва (художниця костюмів) з оперою "Лис Микита" Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької
Євген Лавренчук (режисер) з оперою "LaTraviata" Одеського національного академічного театру опери та балету
Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) за виставу Verba
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Як повідомлялося, Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження без дозволу проросійського політика та колишнього адвоката Віктора Медведчука надрукованого тиражу книги "Справа Василя Стуса". Заборона також діє на подальшу публікацію книги без вилучення окремих рядків. Суд розгледів у деяких фразах книги “порушення честі та гідності” позивача.
Щоправда як тільки стало відомо про рішення суду, весь тираж книги наявний у продажу, розкупили за кілька хвилин.
При цьому у видавництві “Віват”, яке видало книгу, рішення суду назвали "прямим і очевидним доказом того, що справа, за яку боровся Стус, - незавершена". І "Віват", і Кіпіані готові оскаржити рішення в Апеляційному суді.
Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса, вимагав повністю заборонити поширення книги Вахтанга Кіпіані. Проросійський політик звинувачує автора і видавця нібито у поширенні недостовірної інформації та нанесенні шкоди діловій репутації.