Одеський ляльковий театр послав Путіна у пекло до диктаторів

Поділитися
Одеський ляльковий театр послав Путіна у пекло до диктаторів Одеський ляльковий театри поставив виставу про Путіна в пеклі © Одеський академічний театр ляльок
Прем’єра вистави «Путін у пеклі» відбувалася онлайн.

Одеський академічний театр ляльок продовжує працювати в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Так, у театрі вже почали працювати над новою постановкою за п’єсою Наталії Ворожбит «Зерносховище» про трагедію Голодомору. Втім, робота у театрі йшла і відразу після початку агресії, тоді, у режимі онлайн презентували антивоєнні міні-вистави «Путін у пеклі» та «Останній дзвінок з бункера». Про нові проекти театру розповідає на своїй сторінці на Facebook театральний критик Олег Вергеліс.

У Одеському ляльковому театрі розповіли, що 2022 рік мав бути роком дзвінких прем’єр та радісних свят, адже круглі дати народження цього року відзначають багато провідних акторів та режисерів театру, а самому театру цьогоріч виповнюється 90 років. Втім, 24 лютого перевернув усе догори дригом.

«Але стан шоку тривав недовго – одеські лялькарі одразу ж позначили активну позицію протесту проти російського вторгнення – як у суспільному, так і у творчому плані. Відповіддю на путінську агресію стали антивоєнні міні-вистави нашого театру, прем'єра яких відбувалася в онлайн-режимі – «Путін у пеклі» та «Останній дзвінок із бункера» режисерів Елістіна Михайлова та Юрія Чайки за ідеєю Йосипа Мерковича. У першій виставі знамениті тирани-лиходії минулого Адольф Гітлер, Йосип Сталін та Владімір Ленін зустрічають сучасного російського президента на тому світі і надають йому найпочесніше місце в пекельному казані. Другий проєкт - про повний провал путінської «спецоперації»: як сюжетний каркас використано парафраз на тему пісні одесита Леоніда Утьосова «Всё хорошо, прекрасная маркиза!». Ці роботи зібрали в сукупності майже тисячі переглядів у соціальних мережах.

Також яскравими антивоєнними висловлюваннями в мережі стали самостійні роботи наших акторів: театральні мініатюри творчої сім'ї Олександра та Ірини Богдановичів, патріотичні авторські пісні заслуженого артиста України Станіслава Михайленка, які також зібрали тисячі переглядів та позитивних відгуків від користувачів соцмереж», - розповідають у театрі.

Крім того, театр проводив и офлайн-зустрічі з глядачами, показав кілька безкоштовних дитячих вистав та провів кілька майстер-класів з ляльководіння на безпечних виїзних майданчиках.

«З 14 червня театр нарешті отримав дозвіл грати спектаклі на рідній сцені – звичайно , з дотриманням необхідних норм безпеки для глядачів (підвальна репетиційна зала театру переобладнана у бомбосховище на випадок повітряної тривоги).

Весь цей час у театрі триває репетиційний процес. Режисер Елістін Михайлов зараз працює над виставою «Зерносховище» за п'єсою Наталки Ворожбит, присвяченої трагічній темі українського Голодомору 1933 року. У репетиціях зайнята майже вся трупа театру. Режисер Юрій Чайка розпочав роботу над поетичною виставою «Вже почалося, мабуть, майбутнє» за віршами Ліни Костенко. І, звичайно, театр продовжує підготовку до свого 90-річного ювілею, який сподіваємося відзначити вже після Перемоги України над російськими агресорами», - розповіли у театрі.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі