Мумію фараона Тутанхамона в Долині царів перемістять в нове місце

Поділитися
Мумію фараона Тутанхамона в Долині царів перемістять в нове місце Роботи по переміщенню мумії пройдуть у спеціальному футлярі © ancientdigger.com
Майже незайману грабіжниками гробницю Тутанхамона виявив археолог Говард Картер у 1922 році.

Мумію давньоєгипетського фараона Тутанхамона перемістять з центральної частини гробниці, яка розташована в Долині Царів поблизу міста Луксор на півдні Єгипту, в одне з бічних приміщень.

Як повідомив міністр пам'яток старовини і культурної спадщини Єгипту Мамдух ад-Думаті, таке рішення прийнято через незручності нинішнього розташування скляного саркофага з мумією у вузькому приміщенні гробниці, що нагадує коридор.

"Роботи по переміщенню мумії пройдуть у футлярі, спеціально розробленому за всіма сучасними стандартами для безпечного переміщення цього пам'ятника", - додав міністр.

Він підкреслив, що експонат залишиться в Долині Царів, його не будуть перевозити в Каїр. Також не плануються ніякі експерименти з мумією.

"Всі аналізи ДНК, різні проби були взяті ще в 2008 році, нічого нового не заплановано", - зазначив ад-Думаті.

Майже незайману грабіжниками гробницю Тутанхамона (фараона Давнього Єгипту з XVIII династії Нового царства, що правив приблизно в 1332-1323 роках до нашої ери) виявив археолог Говард Картер у 1922 році.

Ця знахідка стала однією з головних сенсацій в єгиптології всіх часів. У 2007-2009 роках єгипетські і західні науковці провели ДНК-аналізи та радіологічні дослідження давньоєгипетських мумій фараонів XVIII династії, включаючи мумію Тутанхамона. Їх метою було уточнити лінії споріднення царів і цариць.

Дослідження проводилися у двох сучасних ДНК-лабораторіях (Каїрського музею і Каїрського університету) під суворим контролем єгипетської влади. Робота йшла з використанням новітніх технологій на самому досконалому обладнанні, а її результати підтверджені провідними науковцями з Німеччини і США. Тоді експерти з'ясували, що батьком Тутанхамона був фараон Ехнатон (чоловік легендарної красуні Нефертіті), а матір'ю - "молода жінка", ім'я якої досі залишається невідомим.

Раніше повідомлялося, що британський археолог Ніколас Рівз вказав можливе місце поховання цариці Нефертіті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі