Музикант заявив про те, що його присутність в політичних рейтингах – це вина політиків і політтехнологів, які вирішили його туди включити. "З питанням, звідки так взялося, що Вакарчук є в рейтингах, зверніться до наших політиків. Це вони винні в тому, що Святослав Вакарчук з'являється в рейтингах. Це вони за 26 років призвели до того, що люди їм не вірять, і починають дивитися на інших людей", - сказав Вакарчук.
Разом з тим, музикант зізнається, що пишається тим, що прожив свої 42 роки так, що його можна включити в президентські рейтинги. "Я жив своє життя гідно і чесно. Я чесно заробляв гроші. Я ніколи не прагнув до влади. Ви знаєте, що у мене був рік, коли я був депутатом Верховної Ради. Я був першою людиною в історії української влади, яка добровільно від неї відмовилася. Влада мене не цікавить! Але запитайте політиків, чому ми змушені говорити сьогодні про таких людей, як я, не як про музикантів на сцені, не як про людей, які займаються творчістю. Чому про таких людей говорять, як про тих, які повинні йти і виправляти ті помилки політиків, які вони наробили за ці 26 років!" - сказав він.
Вакарчук також додав, що радий тому, що його не можна назвати політиком, оскільки радий тому, що він не схожий на них, і нагадав, що у нього немає політичних амбіцій. "Справа точно не в моїх владних амбіціях. Їх немає і не існує. І не я себе включав в ці рейтинги. З жодним політтехнологом, журналістом, олігархом, бізнесменом, ми не обговорювали навіть гіпотетично таких речей. Але колись давно, до Майдану, я собі сказав, а Майдан це підтвердив: я ніколи не буду стояти осторонь від тих речей, які відбуваються в державі. Найбільш ефективними способами, якими можу змінювати свою країну, я буду це робити. І ніхто мене в цьому не зупинить", - підсумував Вакарчук.
Як повідомлялося, в листопаді 2017 року чотири соціологічні служби (SOCIS, КМІС, "Рейтинг" і Центру Разумкова) провели велике опитування серед 20 тис. громадян України. Його дані показали, що в трійку лідерів президентського рейтингу входять Петро Порошенко (16,1%), Юлія Тимошенко (14,4%) і Святослав Вакарчук (12,1%). Далі йдуть Анатолій Гриценко та Юрій Бойко на 9,3%, Вадим Рабинович - 7,9%, Олег Ляшко - 7,5% (рейтингові показники розраховані на основі тих респондентів, хто визначився зі своїм вибором і візьме участь у голосуванні).
При цьому у Вакарчука найнижчий антирейтинг з усіх кандидатів: до нього ставляться позитивно 37% громадян, негативно – 38%, свідчать дані опитування компанії GfK Ukraine.
До президента Петра Порошенка позитивно ставляться 15% респондентів, негативно – 74%.
Найгірше українці сприймають колишнього прем'єра Арсенія Яценюка: 5% позитивних оцінок, 85% - негативних.