Міносвіти позбавить студентів можливості скачувати курсові з інтернету
14 сiчня, 2011, 12:23
Поділитися
Міносвіти вирішило взятися за плагіат. Відомство активно займається польовими випробуваннями комп'ютерної програми, яка дозволить відловлювати скопійовані з інтернет-баз реферати, курсові та дипломні роботи.Міносвіти вирішило взятися за плагіат. Відомство активно займається польовими випробуваннями комп'ютерної програми, яка дозволить відловлювати скопійовані з інтернет-баз реферати, курсові та дипломні роботи.«Поки що терміни назвати не можемо, але, сподіваюся, скоро вже ця програма буде випробувана і запущена, - розповів заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко. «Зараз ми її апробуємо у кількох університетах України. Потрібен час, щоб наростити комп'ютерну базу даних». Проблемою рефератів і дипломних «секонд-хенд» у міністерстві переймалися невипадково. Напередодні кожної сесії найпопулярніша тема для обговорення на студентських форумах - де замовити реферат чи курсову. І прийдешня зимова сесія - не виняток», - додав він.
Журналісти з'ясували, які зараз розцінки на цьому ринку і як він працює. Найпростіше з рефератом: в інтернеті існує величезна кількість сайтів, де можна абсолютно безкоштовно отримати копію реферату практично на будь-яку тему, що цікавить. Складніше з курсовою чи дипломною роботою - до них вимоги набагато вищі, і безкоштовно такі роботи в інтернеті не завантажити. Найдешевше замовити роботу, яку раніше вже хтось захищав. Але й бути упійманим на плагіаті шанси значно вищі.
У ВНЗ говорять, що можуть відразу зрозуміти, чи куплена робота. «Видно ж, чи розбирається студент у темі, чи може відповісти на питання по роботі», - говорить ректор Національного транспортного університету та голова громадської ради при ВАК Микола Дмитриченко. Окрім того, за його словами, зараз попит на «заказняк» падає, оскільки роботодавці більше цінують реальні знання. «Якщо робота пишеться не за профілем, наприклад, будівельник захищає роботу з правознавства, її беруть на експертизу у ВАК. Якщо що, можуть і наукового ступеня позбавити», - зазначив Дмитриченко.
У МОН наголошують, що механізмів для боротьби з купуванням робіт немає. «У Росії тих, хто пише дипломи, міліція переслідує за підробку документів. У нас цього, на жаль, немає», - нарікає заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко.