У Міністерстві культури і туризму запевняють, що жоден музей не буде «вилучений» з території Києво-Печерської Лаври до того часу, поки йому не буде підібрано належне приміщення для переїзду. Про це в понеділок, 15 листопада, повідомив заступник міністра культури і туризму Тимофій Кохан.У Міністерстві культури і туризму запевняють, що жоден музей не буде «вилучений» з території Києво-Печерської Лаври до того часу, поки йому не буде підібрано належне приміщення для переїзду. Про це в понеділок, 15 листопада, повідомив заступник міністра культури і туризму Тимофій Кохан. Зокрема, йдеться про Музей історії українського театру та Музей українського декоративного мистецтва.
Кохан зазначив, що в Мінкультури створено спеціальну комісію, що розробляє питання про переміщення музеїв з території Лаври. Комісію очолює особисто міністр культури Михайло Кулиняк.
«Я уповноважений передати позицію міністра культури, міністерства щодо цього питання. Жоден з музеїв, які зараз знаходяться на території Лаври, не буде переміщено, поки для цього музею не буде знайдено належне приміщення для експозиції. До того часу жодних переїздів, переселень не буде», - запевнив він.
При цьому Тимофій Кохан висловив думку, що найкраще було б розмістити ці музеї на території «Мистецького арсеналу», коли його будівництво й облаштування буде завершено.
«Потрібно будувати музеї. Ну немає зараз у Києві, якщо подивитися, жодного пристойного приміщення для перенесення туди таких музеїв», - зазначив чиновник.
Генеральний директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марина Громова пояснила необхідність звільнити приміщення, в яких зараз працюють зазначені музеї, зокрема, так: «Є питання, яке полягає в тому, що у нас, - у Києво-Печерського заповідника - 70 тисяч експонатів, які лежать на полицях у фондах Лаври. Ми зараз якось намагаємося щось зробити. Але у нас немає площі, щоб зробити музей Києво-Печерської Лаври, зробити Музей біблійної книги. Тобто, музеї, які безпосередньо мають бути в Лаврі...». Громова підкреслила, що розуміє, що такі унікальні музеї (театральний і декоративного мистецтва) можуть бути кудись переведені зі своїми експозиціями без втрат колекції тільки один раз.
«І поки не буде знайдено достатнього, належного приміщення, всі музеї працюватимуть на території Києво-Печерської Лаври і працюють зараз», - зазначила директор заповідника.
Як було повідомлено раніше, 24 вересня депутат фракції «Блок Юлії Тимошенко» у Київській міській раді, голова комісії міської ради з питань культури і туризму Олександр Бригинець заявив, що сесія Київради має розглянути проект рішення щодо передачі Києво-Печерського історико-культурного заповідника у державну власність. Документом передбачено позбавити приміщення трьох музеїв комунальної власності - Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей книги і друкарства України.
За словами депутата, розгляд питання в Київраді відбудеться для виконання рішення Кабінету міністрів, згідно з яким з території Лаври має бути переміщено установи, діяльність яких не пов'язана з діяльністю заповідника та монастиря. Це ж рішення уряду передбачає переміщення ще трьох музеїв некомунальної власності й близько 30 творчих майстерень, які розташовано на території Лаври.
Нагадаємо, що Україна до лютого 2011 року має виконати рекомендації комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, щоб національний заповідник «Софія Київська» і Києво-Печерська Лавра не потрапили в «чорний список» цієї організації.
Як відомо, ЮНЕСКО мало не внесла до «чорного списку» Національний заповідник «Софія Київська» і Києво-Печерську Лавру, що зараз знаходяться в списку всесвітньої спадщини. Причинами, з яких заповідники планували внести до «чорного списку», були будівництва, що провадять у заповідній зоні, й безвідповідальність київських чиновників.