Міжнародний музейний форум (червень). Як зазначає Євген Нищук, цей захід надзвичайно важливий для всієї музейної сфери країни. Крім того, 26 січня Павло Гудімов та Олександр Ройтбурд презентували нову концепцію реформування музейної галузі.
Бієнале молодого мистецтва у Харкові (вересень). Заздалегідь оголошено конкурс для кураторів основної та паралельної програм. На бієнале - дитячі та освітні програми. Як зазначають організатори, одне із завдань бієнале - підтримка молодої кураторської школи, яка формується в Україні. Зараз оголошено відкритий конкурс для художників на участь в основному виставковому проекті (претенденти - віком до 35 років). Організатори зазначають, що прийдешня подія - спосіб представити погляди нового покоління в українському візуальному мистецтві і відкрити нові імена.
Прем'єра американсько-українського фільму "Захар Беркут" (10 жовтня). Перший амбітний і масштабний зразок співпраці українського і американського кінобізнесу. Над фільмом працюють режисери Ахтем Сєїтаблаєв і Джон Вінн. У головній ролі - Роберт Патрік. Бюджет - 75 млн гривень. Є надія, що цей історичний екшн за мотивами однойменної повісті Івана Франка зможе підкорити Голлівуд.
До важливих культурних подій року можна також віднести ювілейний сезон Національного театру імені Івана Франка, Міжнародний фестиваль мистецтв "Карпатський простір", День Європи в столиці, український проект на Венеційській бієнале, Франкфуртський книжковий ярмарок, Міжнародний форум "Креативна Україна" та інше.
Докладніше читайте в статті Дмитра Левицького "Все буде файно. ТОП-10 культурних подій 2019-го" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".