Міністр культури Леонід Новохатько не вважає необхідним адміністративне втручання у діяльність Національної опери в зв'язку з кадрових скандалом щодо звільнення Дениса Матвієнка з посади художнього керівника. Про це він сказав на прес-конференції в середу, 17 квітня.
"Нам, хочемо ми чи ні, потрібно позбавлятися від пострадянського синдрому в тому, що адміністратор, зокрема, і міністр повинен втручатися у творчу діяльність і художні кадрові рішення. Ну не має бути. Це повинно бути художнє середовище і воно, в даному випадку художній керівник і директор театру разом із трупою, ці питання повинні вирішувати", - сказав Новохатько.
- У Національній опері України розгорається кадровий скандал
Він зазначив, що є світова практика функціонування подібних творчих закладів, яка припускає, що найбільш серйозні оперні театри користуються величезною автономією і, як правило, адміністративний вплив міністра культури мінімальний.
Він привів у приклад відомого диригента Ріккардо Мутті, який, працюючи у відомому оперному театрі "La Scala" (Мілан, Італія), не зміг знайти спільної мови з оркестром, після чого втрутилася профспілка, і він пішов з театру. Міністр додав, що такий випадок був не поодиноким у світовій практиці.
Новохатько також зазначив, що поки не спілкувався з Денисом Матвієнком, оскільки той перебуває на гастролях, проте в разі потреби готовий це зробити.
Як відомо, 8 квітня Матвієнко заявив, що його усунули від посаді художнього керівника балетної трупи Національної опери, уточнивши при цьому, що офіційно його ніхто і не призначав на цю посаду.
Нагадаємо, що в кінці 2011 року саме міністр культури - тоді ще Михайло Кулиняк - запросив Матвієнка в Національну оперу. !zn
Читайте також:
Дикі лебеді. Скандали в області балету
Вадим Писарєв: Скандал у Національній опері навколо Матвієнка шкодить іміджу України
Дмитро Гнатюк залишився без роботи в Національній опері України