Мінімум акторів, максимум сенсів: як «Макбет» у Театрі Франка віддзеркалює історію (фото)

Фото
Поділитися

28 лютого та 1 березня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка проходить одна з найочікуваніших прем'єр театрального сезону – вистава «Макбет» за мотивами трагедії Вільяма Шекспіра.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Режисером-постановником виступив Іван Уривський, а художником-постановником – Петро Богомазов. Унікальне трактування класичної історії, актуальне для сучасного світу, викликало неабиякий інтерес серед глядачів: квитки на виставу були розкуплені всього за 30 хвилин після старту продажів.

Уривський представив нове бачення класичної п'єси, що досліджує маніпуляції, жадобу влади та моральні дилеми. У його інтерпретації демонічні сили постають у вигляді всевидячих цифрових сутностей, що символізують інформаційний контроль та маніпуляції сучасного суспільства.

Василь Артюшенко, ZN.UA
Василь Артюшенко, ZN.UA

Головні ролі виконують Акмал Гурєзов та Олександр Рудинський (Макбет), Віталій Ажнов та Іван Шараш (Банко), Арсеній Тимошенко та Дмитро Чернов (Дункан), Тетяна Міхіна та Мальвіна Хачатрян (Леді Макбет), Ренат Сєттаров та Роман Ясіновський (Макдуф), Павло Шпегун та Леонід Шеревера (Малколм).

Василь Артюшенко, ZN.UA

У виставі лише шість діючих осіб, що надає постановці камерності та зосередженості на психологічному розвитку персонажів. Візуальні рішення, сценографія та використання цифрових технологій роблять «Макбет» максимально актуальним.

Василь Артюшенко, ZN.UA
Василь Артюшенко, ZN.UA

Як і в часи Шекспіра, так і сьогодні, проблема необмеженої влади залишається вкрай актуальною. Уривський майстерно демонструє, як жадоба панування може руйнувати особистість та перетворювати лідера на узурпатора.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Сто років тому Лесь Курбас представив в театрі «Березіль» одну з перших масштабних українських постановок «Макбета», що була художнім дослідженням природи політичного лідера. Сьогодні Театр Франка продовжує цю традицію, порушуючи питання про баланс між владою та диктатурою, силу маніпуляцій та збереження гуманістичних цінностей у сучасному світі.  «Макбет» Уривського – це не лише переосмислення класики, а й потужний соціальний коментар, який резонує з реальністю сьогодення.

Олександр Рудинський, який грає головну роль, нещодавно отримав нагороду за короткометражний фільм «Камінь, папір, ножиці» на церемонії кінопремії BAFTA у Лондоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Евгений Буравлев
13 Жовтня 2024, 18:23
«ЦІ ПРОБЛЕМИ» Коли, нарешті Світ почне розуміти та співчувати «ЦИМ ПРОБЛЕМАМ». Коли, нарешті, Світ почне жити ними. Адже це вкрай необхідно Людству. Планета, взагалі, нині перестала існувати лише для нашого Миру, адже вона частково вже існує для війни. Вбиваються люди, руйнуються екосистеми, деградує Біосфера, кардинально негативно змінюється Клімат, нераціонально використовуються і втрачаються природні ресурси - підгрунття життєдіяльності людини на планеті Земля. Як би окремі "розумники" не вважали, а «ЦІ ПРОБЛЕМИ» живуть у кожному з нас - жителях планети Земля. Нам потрібен Закон Природи, який має бути затвердженим Генасамблеею ООН, а сама Генасамблея ООН має бути затверджена Законом Природи. Порушники Закону Природи мають передаватися Спейс Х Е. Маска для транспортування на інші планети Всесвіту.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі