Культурні об'єкти в Іспанії, Індії, Ірані та Китаї внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Поділитися
Культурні об'єкти в Іспанії, Індії, Ірані та Китаї внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО У список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесли ще чотири об'єкти © unesco.org
У списку понад 1100 об'єктів культурної та природної спадщини в 167 країнах.

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вніс ще чотири об'єкти в список світової спадщини, про це повідомляють на сайті ЮНЕСКО.

У список потрапили:

Ландшафт мистецтв і наук Paseo del Prado і Buen Retiro в Іспанії, який знаходиться в центрі Мадрида. Це культурний ландшафт площею 200 гектарів, який створили в XVI столітті. Об'єкт втілює нову ідею міського простору і розвитку в період освіченого абсолютизму XVIII століття.

Трансіранська залізниця в Ірані, що з'єднує Каспійське море на північному сході з Перською затокою на південному заході. Вона перетинає два гірських хребта, річки, ліси, рівнини, а також чотири різні кліматичні зони. Протяжність залізниці 1394 кілометри. Її будували з 1927 по 1938 рік.

Храм Каката - Рудрешвара (Рамаппа), штат Телангана в Індії. Знаходиться в селищі Палампет приблизно в 200 кілометрах на північний схід від Хайдарабаду. Ця будова є головним храмом Шиви в огородженому стінами комплексі, який побудували при правителях Рудрадеві і Речарлі Рудрі. Будівництво храму почалося в 1213 році і, як вважають, тривало близько 40 років.

Скульптури храму високої художньої якості ілюструють місцеві танцювальні звичаї і культуру Каката. Об'єкт розташований в передгір'ях лісистого району і серед сільськогосподарських угідь, поблизу берегів Рамаппа Черуву, водосховища епохи Каката.

Цюаньчжоу - світовий центр торгівлі в Китаї епохи династій Сун-Юань. Об'єкт Цюаньчжоу дуже добре відображає динаміку міста як морського центру торгівлі в періоди Сун і Юань (X-XIV століття нашої ери).

Цюаньчжоу процвітав у досить визнчний період для морської торгівлі в Азії. На території об'єкта розташовані релігійні будівлі, мечеть Цінцзін XI століття, одна з найбільш ранніх ісламських будівель в Китаї, а також ісламські гробниці і велика кількість археологічних пам'яток.

Крім цього, до списку всесвітньої культурної спадщини додали 11 міст, які розташовані в семи європейських країнах.

Серед них три німецьких курорта: (Баден-Баден, Бад-Емс і Бад-Кіссінген), три курортних міста в Чехії (Франтішкові Лазні, Карлові Вари, Маріанські Лазні), австрійське місто Баден, бельгійське місто Спа, французьке Віші, Монтекатіні-Терме в Італії та місто Бат у Великій Британії.

У список також потрапив культурний район Хіма в Саудівській Аравії, який розташований на одному із стародавніх караванних шляхів на Аравійському півострові і має значну колекцію наскальних зображень.

Кордуанський маяк у Франції, який був побудований на рубежі XVI-XVII століть.

Колонія художників у Німеччині, яку побудували в 1897 році.

Цикл фресок XIV століття в італійській Падуї, яка складається з восьми релігійних і світських будівельних комплексів.

Процес внесення об'єктів до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО планують продовжити до 28 липня.

Нагадаємо, що ЮНЕСКО визнала стан Софії Київської та Лаври задовільним. Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО зробив висновок, що об'єктам Софії Київської та Києво-Печерській Лаврі нічого не загрожує, а стан споруд визнали задовільним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі