В Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулося свято "КОЛОДІЙ. МАСНИЦЯ". Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних звичаїв та обрядів, що символізує перехід від зими до весни.
У різних місцевостях України це свято називали по-різному: "Масляниця", "Сирниця", "Сиропусний тиждень", "Сиропуст", "Сирний тиждень", "Білий", "Колодій", "Колодка", "Туриця", "Бабський тиждень". В цей час можна було вживати тільки молочні страви. Найбільше готували вареники з сиром із пшеничного або гречаного борошна щодня і в кожній оселі. "На Масницю треба їсти вареники у маслі, щоб увесь вік жити, як вареник у маслі", – казали в народі.
Гостям свята показали культурно-просвітницьку програму з традиційними народними забавами, народними танцями, смачними стравами, театралізованими дійствами, виступами народних колективів. На підтримку наших воїнів із 59-ї розвідувальної бригади було проведено благодійний аукціон. Кульмінацією свята став обряд спалювання опудала Кострубатого діда, що уособлює злі сили.