"Книжковий Арсенал" повертається: як потрапити та що подивитися

Поділитися
"Книжковий Арсенал" стартує 23 червня
Ювілейний “Книжковий Арсенал” традиційно відбудеться у Мистецькому арсеналі.

З 23 по 27 червня у Києві проходитиме Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”. Це захід, на якому можна побачити новинки від українських авторів та видавництв, а також наповнити своє серце любов’ю до слова та книги.

Ми підготували невеличкий путівник “Книжковим Арсеналом”.

Що змінилося?

Пандемія Covid-19 внесла у життя українців певні зміни, які вплинули на правила відвідування фестивалю. Аби уникнути великих черг та скупчення людей, квитки можна купити лише онлайн.

Окрім цього, зайти на “Книжковий Арсенал” можна лише у певний проміжок часу, але знаходитися можна до закриття. Часові рамки, у які можна зайти на фестиваль:

З 10:00 до 12:00
з 13:00 до 15:00
З 16:00 до 18:00
З 19:00 до 22:00

Ціна квитка на день - 100 гривень, пільговий - 50 гривень. Фестиваль працює з 9 ранку до 22 вечора, а з 9 до 10 ранку — година вільного відвідування для пенсіонерів.

Також деякі події та дитячий ярмарок організатори перенесли на вулицю, аби убезпечити відвідувачів. А ще, подбали про тих, хто не може відвідати “Книжковий Арсенал”. Тому багато виступів та презентацій можна буде переглянути онлайн.

Які заходи заплановано?

У день відкриття фестивалю, 23 червня, з 16:30 по 17:45 відбудеться презентація-перфоманс книжки “Про що вона мовчить” Ірини Галай, Юлії Федів, Оксани Шаварської та Насті Мельниченко. «Про що вона мовчить» – 48 текстів про тілесність і сексуальність, біль і зцілення, досвід материнства та проживання важкої хвороби, токсичні стосунки, відстоювання особистих кордонів.

А плейбек-театр «Вільне місце» приїде на захід із перфомансом. У складі театру 7 акторок і вокалістка. 4 мовчазні історії з книжки перетворяться на театральну імпровізацію.

Також в цей день на вуличній сцені відбудеться концерт українсько-німецької дружби "Співочі кажани" за участі Сергія Жадана і його німецьких друзів - Владіміра Камінера і Юрія Гуржи. Окрім цього, у письменника і поета Сергія Жадана на арсеналі щодня буде своя програма “Вголос. Про себе”. Читання проходитимуть щовечора на вуличній сцені.

24 червня о 18:00 відбудеться дискусія “Оптимістично та скептично про сучукрліт” за участі автора повістей та видавця The Village Ukraine Марка Лівіна, автора роману “Не святий” Гліба Гусеєва та авторки десятка поетичних книжок Катерини Бабкіної.

Також у четвер автор збірки есеїв “Так, але” Тарас Прохасько представить нову збірку прози “Бо є так”. Початок о 19:00 на вуличній сцені.

У п’ятницю, о 15:00 розпочнеться презентація книжки Анни Топіліної “Люби без ілюзій: Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки”. А модераторкою дискусії буде журналістка, феміністка та авторка колонок для порталу “Гендер в деталях” Емма Антонюк.

Далі о 18:00 в залі «Лекторій» лауреат премії “Книга року BBC- 2020” Сергій Saigon Лещенко проведе майстер-клас під назвою “Від поста у фейсбуці до Книги року BBC”.

А на годину пізніше, можна послухати старі й нові вірші поета Юрія Іздрика. Вечір поезії в пʼятницю продовжиться виступом Оксани Забужко. О 21:00 на Вуличній сцені вона представлятиме збірку вибраних віршів.

В суботу о 13:30 в залі «Кафе Європа» презентують книжку “Кордони мрій” поляка Томаша Гживачевського. У Польщі Томаш відомий як журналіст і мандрівник. У 2010 році він пішки ходив Тибетом, у 2013-му блукав сибірською північчю в пошуках «Мертвої дороги» — трансарктичної залізниці, яку будували за Сталіна. 

У неділю, в останній день фестивалю, о 18:00 Андрій Семʼянків, більше знаний, як розвінчувач медичних міфів MED GOblin, презентує свою першу книжку «Медицина доказова і не дуже». Презентація відбудеться у форматі дискусії про те, наскільки сучасній людині варто знати про медицину.

Що почитати?

На “Книжковому Арсеналі” можна знайти літературу на будь який смак. Тому, ми підготували для вас деякі книжки, на які варто звернути увагу.

Дарка Озерна "Книжка для дорослих" (Видавництво "Yakaboo Publishing")

Це український нон-фікшн від біологині та популяризаторки здорового способу життя, яка пропонує читачам не посібник із самолікування, а книжку про те, як жити у своєму тілі та добре почуватися в будь-якому віці.

Дарка Озерна детально розповідає про механізм старіння організму людини, звертаючи увагу читачів на те, наскільки наше національне сприйняття цього природного явища не відповідає реальності сьогодення. Також згадує про хронічний стрес, неправильне харчування і зловживання алкоголем. Усі ці звички викликають серцево-судинні захворювання. За статистикою, в Україні понад 60% смертей пов’язані із серцево-судинною системою.

Євгенія Кузнєцова "Спитайте Мієчку" ("Видавництво Старого Лева")

Книжка про те, як дві онучки Лілічка та Мієчка, збираються у сільському будинку бабусі Теодори Устимівни, аби перепочити від своїх турбот. Потім людей у хаті стає більше, як і проблем, розмов і рішень щодо того, як і з ким жити далі.

Герої книжки Євгенії Кузнецової будуть для вас як наяву, а також залишать солодкий післясмак турботи та любові.

Джоан Гаріс “Ожинове вино” (Видавництво "Клуб сімейного дозвілля")

По-справжньому літня книжка, яка хоч на мить поверне кожного у дитинство. Джей — відомий письменник, що втратив натхнення і життєві орієнтири. Він живе дитячими спогадами, у яких завжди літо і старий Джо з його чарівним вином та фантастичними історіями. Коли ж Джей нарешті зважується відвідати «місце сили» свого дитинства, то замість хати Джо знаходить лише руїну — і кілька пляшок його особливого вина, здатного магічним чином змінювати життя.
Тоді чоловік раптово вирішує покинути все і купує старий будинок у французькому містечку Ланскне-су-Танн. Здається, тепер він нарешті здобуде втрачене натхнення, визнання та захмарні гонорари. Однак Джей постане перед вибором: чого він насправді хоче і який шлях йому обрати.

"Втрачене літо. Дойчланд курить на балконі" Володимир Камінер (Видавництво "Комора")

Книжка про те, як не втрачати оптимізм у часи пандемії. Проза, яка змусить сміятися, часом лякатися та співчувати нашому життю під час коронавірусу. Події у книжці відбуваються весною 2020 року. Люди й гадки не мали, що на них чекає далі. У далекому Китаї застуджений панцерник буцімто чхнув на хворого кажана — і так народився вірус, що паралізував світ.
Але це не вплинуло ні на допитливість, ні на гумор Владіміра Камінера. Попри локдаун, маски і заборону на розливне пиво, він скрізь знаходив історії, які доводили: життя триває! Навіть якщо кожен день мало чим відрізняється від попереднього. Зі сміхом і співчуттям він спостерігав за нашим ковідним повсякденням і за тим, як поступово змінюється дійсність.

“Шляхи життя” Фредрік Бакман (Видавництво “Книголав”)

Книжка, яка змушує замислитись про те, що означає бути людиною. Щодня ми йдемо тим чи іншим шляхом. В одних місцях зупиняємося, а з інших тікаємо. Інколи поспішаємо, а інколи намагаємося запам’ятати кожну секунду.

У збірці зіркового шведського письменника Фредріка Бакмана – два оповідання: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». Кожен із цих текстів надихає, викликає море емоцій і водночас спонукає задуматися про життя та його шляхи. Про великі й маленькі вибори, які нам доводиться робити під час своєї мандрівки. Про справжню цінність і сенс досягнень, перемог та невдач. Про жертовність, кохання та любов. І про смерть – про те, що відбувається, коли подорож закінчується.

Підготувала Катерина Мальч.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі