У Національний Музей мистецтв ім.Богдана та Варвари Ханенків, під контролем Міністерства культури, повернуто 10 художніх робіт, загальна оціночна вартість яких перевищила 28 млн грн.
Як повідомляє прес-служба Мінкульту у понеділок, з 2013 року художні полотна світових живописців перебували у представницьких приміщеннях на вул.Банковій,10 (Будинок із химерами).
"Найдорожчою картиною, яка прикрашала державну резиденцію президента, стала робота одного з представників французького класицизму, художника, який творив у стилі рококо - Ніколи Ланкре. Його картина "Галантна сцена" оцінюється експертами майже 20 млн грн", - відзначили у прес-службі.
Серед повернутих картин також - "Лавка" (18 ст.) голландського живописця Герарда Доу, яка оцінюється у 4,3 млн грн і "Пейзаж" (18-19 вв) угорського художника Пал Сінет-Мерше, вартістю 4 млн грн.
Окрім того, у Музей історії Києва передано 13 оригінальних картин українських класиків, які з 2012 року знаходилися у тимчасовому користуванні у приміщеннях Державного управління справами.
За даними прес-служби Мінкульту, загальна оціночна вартість унікальних художніх полотен, за підрахунками експертів, становить 8,8 млн грн.
"Особливу цінність серед переданих до Музею робіт складають дві картини 50-х років Хвостенка-Хвостова Олександра Веніаміновича "Київ. Дахи" та "Площа Богдана Хмельницького". Кожна з робіт оцінюється в 1,5 млн грн", - зазначили в Мінкульті.
Серед картин також роботи Сергія Федоровича Шишка - "Хрещатик" (1959) і "Дніпровські далі" (1967 р.), живопис Олексія Олексійовича Шовкуненка "Зима. Сонячний день" (1948), робота "Осінь. Сонячний день" 1970 Миколи Петровича Глущенка. Оціночна вартість полотен - від 500 до 800 тис. грн. !zn