На прес-конференції Київської бієнале 2015 року "Київська школа" була представлена концепція форуму сучасного мистецтва, а також місця його проведення, проекти, з яких буде складатися програма.
Як повідомляє Сultprostir, співкуратор заходу Георг Шоллхаммер зазначив, що "ця бієнале буде нетиповою, адже поєднує в собі не тільки мистецтво, але і історичний, політичний, громадський дискурс".
За словами Шоллхаммера, така форма, що складається з дискусій, освітніх проектів, є найбільш актуальною для потреб українського соціокультурного поля.
"Завдяки солідарності художників, інтелектуалів і спонсорів, які погодилися взяти участь у бієнале, вдалося організувати захід у такі стислі терміни. Великий ентузіазм. Він полягає в тому, щоб показати, що Київ був і є, навіть у таких важких реаліях", − сказав він.
Програма виставкових та освітніх заходів "Київської школи" відбуватиметься у кількох локаціях, головною з них стане Будинок одягу на Львівській площі, який куратори вважають унікальним простором як у сенсі архітектури, так і смислового навантаження.
Також бієнале проходитиме у Будинку кіно, Будинку художника, Інституті проблем сучасного мистецтва, галереї "Лавра", Національному художньому музеї України, галереї 32 Vozdvizhenka Arts House та ін.
Бієнале "Київська школа" складатиметься з шести освітніх проектів, кожен з яких матиме власну направленість, учасників та мету. Серед них: "Школа переміщених осіб", яка зосередиться на кіновиробництві як інструменті критичного аналізу війни в Україні; "Школа самотності", що представить перформативні роботи, пов'язані з відчуття постреволюційних втрат; "Школа реалізму", яка збере представників різноманітних художніх напрямків для спільної дискусії про нову актуальність реалізму, тощо.
Куратори та організатори Київської бієнале − Георг Шоллхаммер і Центр візуальної культури − зазначили, що всі заходи безкоштовні і будуть мати вільний вхід.
Бієнале "Київська школа" буде проходити з 8 вересня по 1 листопада.
Раніше повідомлялося, що в травні на Венеціанській бієнале українці влаштували перформанс. Кілька активістів одяглися в хакі і зайняли російський павільйон в день його відкриття, розповідаючи, що вони "у відпустці", подібно російським військовим, що окупував Крим в 2014 році.