Картині Рембрандта "Нічна варта" вперше повернули оригінальний вигляд

Відео
Поділитися
Картині Рембрандта Картину відновив штучний інтелект
Персонажі, яких бракувало на полотні Рембрандта - домалював штучний інтелект. 

Вперше за більше ніж 300 років картину Рембрандта ван Рея “Нічна варта” демонструють в оригінальному розмірі. Її можна подивитися у Державному музеї в Амстердамі. Частини полотна, яких не вистачало домалював штучний інтелект, повідомляє Reuters. 

“Нічна варта” або “Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга” - це картина нідерландського художника Рембрандта, який був одним з найвідоміших художників 17 століття.

Роботу над картиною “Нічна варта” Рембрандт закінчив у 1642 році. Вона була написана на замовлення капітана загону громадянського ополчення Амстердама, який побажав прикрасити свою нову будівлю. Однак у 1715 році картину обрізали з усіх чотирьох сторін, тому що полотно було дуже великим і ускладнювало переїзд.

Обрізані частини так і не знайшли, але залишилася копія, яку зробив інший художник, який працював у ті часи. Реставратори та ІТ-спеціалісти використали цю копію, поєднали її зі стилем Рембрандта, щоб відновити втрачені частини.

Після відновлення, фігура капітана Франса Баннінк Кока - стала не головною на полотні, і завдяки цьому композиція виглядає більш динамічною. Також відновили фігуру барабанщика, який знаходиться праворуч у кадрі.

До полотна додалися ще три фігури, але вони менш деталізовані. За словами директора музею Тако Діббітса, використання такого ефекту Рембрандтом - навпаки приваблює глядача до того дійства, що зображено на полотні.

Співробітники музею пояснили, як відбувалося відновлення картини. Спочатку “Нічну варту” та знайдену копію від іншого художника детально сфотографували, а потім масштабували зображення. За допомогою штучного інтелекту усі елементи, яких бракувало наблизили до стилю та кольорів Рембрандта.

За словами реставраторів, в майбутньому можливе створення і якіснішого варіанту, оскільки розвиток технологій не стоїть на місці.

Нагадаємо, раніше вченим вдалося намалювати нову картину Рембрандта за допомогою 3D-принтера. Для цього вони проаналізували 168 тисяч фрагментів робіт художника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі