Як оборонятися у місті чи вкрасти ворожий танк - інструкція для цивільного супротиву

Поділитися
Як оборонятися у місті чи вкрасти ворожий танк - інструкція для цивільного супротиву © Фото из соцсетей
Посібник з рекомендаціями можна знайти на сайті ССО. 

Центр національного спротиву сформулював чіткі інструкції протидії ворогу.  Спецпризначенці Сил Спеціальних Операцій ЗСУ публікують практичні поради: як оборонятися у місті, як діяти, коли пропав мобільний зв'язок та інтернет, як повідомити про переміщення ворожої техніки або непомітно та безпечно її знищити, як завести та викрасти  російський танк. 

Для “непомітних месників” спецпризначенці підготували керівництво-методичку  “Громадянський спротив на окупованих територіях” з рекомендаціями, якими може скористатися  кожен українець. У ній розповідають про методи активного і пасивного опору населення, які можуть чинити навіть мешканці тимчасово зайнятих територій, де окупант намагається взяти під контроль владу і залякувати населення. 

Спецпризначенці зазначають, що пасивний спротив є найбезпечнішим, при цьму може спонукати окупантів приймати помилкові рішення, гальмувати його діяльність.  Наприклад, можна доброзичливо вказувати окупанту невірний напрямок дороги, холодно ставитися до агресорів та колаборантів, бойкотувати участь у заходах окупантів, залишати записки у поштові скриньки з погрозами на кшталт «за тобою скоро прийдуть». 

Активний спротив має на меті завдати шкоди ресурсам та живій силі окупантів. Це можуть бути диверсії  у будинках, на промислових підприємствах, вивід з ладу транспорту, комунікацій та ліній електропередач.  

«Прості саботажі в побуті можуть проводити усі громадяни незалежно від віку чи статі. При цьому ви піддаєте себе мінімальному ризику розкриття чи травмування», - переконують спецпризначенці. 

Зокрема, однаково цінним може бути прокол шини на армійській вантажівці окупантів, та псування партії тканини, що має надійти для виготовлення бронежилетів ворожим військам.

Також у збірці є рекомендації для чиновників, які обіймають керівні посади при адміністрації окупаційної влади, поліцейських, медиків, вчителів, начальників складів, священників і працівників паспортного столів.

При цьому всім радять мати алібі на час проведення спротиву, не обирати цілі неспіврозмірні з вашими можливостями і не вихвалятися про свої подвиги знайомим та своїм рідним. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі