На думку данського художника Олафура Еліассона, головна місія мистецтва сьогодні - протидіяти спрощенню сучасної картини світу. «Мистецтво створює реальність. Політики працюють проти неї. Художники створюють світ ірраціональності, відводять світ від простоти, ставлять питання і змушують задуматися», - зазначив Еліассон.
Американський майстер сучасного мистецтва Джефф Кунс вважає, що вплив мистецтва на людину виходить навіть за межі її земного життя: «Навіть тоді, коли картини Рембрандта в музеях перетворяться на пил, мистецтво залишиться в наших генах. Воно розвиває людину, дає їй впевненість, вчить дивитися на світ по-іншому, вивчати його».
Голова опікунської ради відомства музеїв Катару Шейха Аль-Маясса бінт Хамад бін Халіфа Аль-Тані підкреслила, що важлива соціальна функція сучасного мистецтва - з'єднувати сучасний світ зі спадщиною минулого. З цієї точки зору кожен арт-музей повинен мати національний історичний контекст. «У вас може бути дуже хороший музей і цікава колекція, але якщо він не прив'язаний до місцевого контексту і роботи не торкаються місцевого коріння, у нього ніколи не буде відвідувачів», - зазначила вона.
Бразильський бізнесмен і філантроп Бернардо Пас упевнений в тому, що мистецтво здатне створювати сприятливе соціальне середовище для трансформації суспільства. «Сучасне мистецтво може зібрати воєдино журналістів, митців, бізнесменів, філантропів. І таким чином створює середовище, в якому можна запустити процеси трансформації».
З цією думкою згоден і Річард Армстронг, директор Фонду та музею Соломона Гугенхайма. За його словами, «кожен музей сучасного мистецтва - це міст, який об'єднує людей незалежно від їхнього статусу, віку та освіти».
Круглий стіл з питань благодійності Фонду Віктора Пінчука у Давосі (Davos Philanthropic Roundtable) - одне з найбільших спеціалізованих заходів щодо благодійності, яке проходить у дні проведення Всесвітнього економічного форуму в Давосі. З 2007 року в його роботі взяли участь Тоні Блер, Річард Бренсон, Джиммі Уельс, Білл і Мелінда Гейтс, Білл Клінтон, Джет Лі, Шимон Перес, Джордж Сорос, Мухаммед Юнус тощо.
За матеріалами прес-служби Фонду Пінчука